Новини

Як формується курс валют та які прогнози на вартість долара роблять експерти

Операції з валютами належать до найпоширеніших, якими користуються фізичні особи. Купити чи продати долари, євро можна у банках та обмінних пунктах. Вигода споживача залежить від встановленого курсу. Спостерігати за динамікою на вартістю валюти у різних установах можна на сайті https://rates.fm/. На платформі вказана вартість купівлі та продажу долара, євро, злотого, фунта.

Як встановлюється курс валют та що на нього впливає

Курсом валют називається вартість однієї грошової одиниці відповідно до іншої. Ціна формується завдяки ринковим силам та залежить від попиту та пропозиції. На міжбанківському валютному ринку є покупці та продавці валюти. Експортери (які продають товари за кордоном та отримують виручку в валюті) змушені купувати гривню для розрахунків в межах країни.

Іноземні інвестори, які оперують валютою, також змушені купувати гривню. Вони продають долари чи євро на міжбанківському ринку. Уряд країни користується міжнародними позиками і застосовує їх на втілення національних проектів, також продає валюту Національному. Купує валюту в Україні Нацбанк та імпортери.

Регулює курс валют держава. На кожен день вартість іноземної та національної валюти визначається під час торгів на біржі. На коливання курсу валют впливають кілька факторів:

  • темпи зростання ВВП держави, роль країни у світовій торгівлі;
  • ступінь використання валюти в міжнародних розрахунках;
  • довіра до валюти держави на світовому фінансовому ринку;
  • стан платіжного балансу;
  • економічні потрясіння у країні та світі, форс-мажорні обставини тощо.

Скільки коштуватиме долар наступного року: прогнози

Усі розрахунки в нашій країні прив’язані до курсу долара. За прогнозами фінансових експертів наступного року не варто очікувати значних стрибків у вартості американської валюти. Як зазначає керівник відділу аналітики Concorde Capital Олександр Паращій, курс долара може бути нижчим, ніж закладений у Держбюджеті.

Це пов’язано з тим, що не очікується значних потрясінь на економічному ринку. З продовженням зернової угоди українська гривня продовжить своє зміцнення і може наблизитися до офіційного курсу. В українському уряді вважають, що середній курс долара на 2023 рік становитиме 42 грн за один долар США. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль такий прогноз роблено з урахуванням емісії та інфляції, яка є зараз у Європі та світі. Формально у документах на 2023 рік закладена вартість 50 грн за 1 долар США.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України