Економіка

У Зеленського готують тотальну перевірку українців: у кого можуть забрати пільги та субсидії

Партія “Слуга народу” зареєструвала законопроект, який передбачає тотальні перевірки отримувачів пільг та субсидій. Про це свідчить інформація на сайті Парламенту передають Букви.

Законопроект № 1231 “Про верифікацію і моніторинг державних виплат”, який передбачає тотальні перевірки отримувачів пільг та субсидій, подавши до парламенту народний депутат Верховної Ради України від фракції “Слуги народу” Данило Гетьманцев.

Законопроектом пропонується доручити чиновникам за допомогою автоматичної бази перевірити всіх, хто отримує допомогу від держави. Перевірка відбуватиметься в три етапи.

У тієї ж годину, до єдиної бази потрапить інформація про кожного українця, який отримує допомогу від держави. Крім того, базу регулярно наповнюватимуть новою інформацією.

Варто зазначити, якщо вдасться знайти порушення, ті гроші, які українці отримали незаконно, змусять повернути до державного бюджету.

Документ також передбачає, що чиновники зможуть отримати інформацію навіть про залишок коштів на банківському рахунку пільговика.

Під перевірку, зокрема, потраплять українці, які отримують:

  • пенсію, пільги, субсидію, стипендію;
  • грошову виплату з державного бюджету;
  • грошову виплату з місцевого бюджету, Пенсійного фонду або Фонду соціального страхування.

Інформація про таку людину потрапить до єдиної системи і спеціалісти вивчатимуть її матеріальне становище.

Якщо знайдуть порушення, відповідальні передадуть інформацію органу, який проводить виплату. Після цього знову перевіряється інформація і ухвалюється рішення про ті, чи дійсно гроші платили незаконно.

В подальшому зобов’язання порушник зобов’язаний повернути державі незаконно отримані кошти. Проте, це рішення також можна оскаржити через суд.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України