ЄС|NATO

У ВМС Франції для захисту від дронів встановили розвідувальну машину Jaguar на палубу

У ВМС Франції показали, як тренуються відбиватися від навали морських та повітряних дронів, але здається ультимативного рішення ще досі не знайшли

Джерело: Defence Express

Всю складність питання боротьби з дронами на морі цілком продемонструвала операція у Червоному морі з обороною цивільного судноплавства від атак єменських хуситів. Бо проблема не в тому, що їх складно збити, проблема в вартості знищення, яка змусила шукати нові підходи навіть США.

Також над цією проблемою активно думають і у всіх інших країнах, а от у Франції навіть вирішили показати результат інновацій та повернення до історичного досвіду, а головне – на основі вже наявних рішень.


І на першому місці з цього – встановити розвідувальну машину Jaguar на палубу. У цьому випадку – десантного судна. І попри те, що Jaguar абсолютно сухопутна машина, яку почали постачати у війська лише з 2022 року. І, з огляду на все, це спрацювало.

Зрештою озброєння машини – 40-мм автоматична гармата, яка поєднана із сучасною системою управління вогнем, довершеними прицільними стрільбами та стабілізацією. Але варто додати, що на випадок необхідності, екіпаж Jaguar може використати й ПТРК Akeron MP.

У ВМС Франції здогадались для захисту від дронів ланцюгами прикувати Jaguar до палуби (відео)

Звісно ніхто не забув і про головне артилерійське озброєння будь-якого корабля від корвета та вище – універсальну артилерійську установку. Попри те, що її роль у сучасній війні вбачалась лише символічною, бо навряд хтось очікував побачити артилерійські дуелі між кораблями, насправді їх можливо використати і для стрільби по повітряних цілях. Водночас швидкострільності таким установкам явно не вистачає.

У ВМС Франції здогадались для захисту від дронів ланцюгами прикувати Jaguar до палуби (відео)

Також на кадри потрапила 20-мм автоматична гармата F2, яка у морській версії встала на озброєння у 1983 році, але заснована на сухопутній M693 60-х років, яка дуже схожа на німецьку Rh-202 від БМП Marder. І варто додати, що точність стрільби з неї напряму залежить від майстерності зенітника.

У ВМС Франції здогадались для захисту від дронів ланцюгами прикувати Jaguar до палуби (відео)

Аналогічна ситуація і з іншими протидроновими засобами у вигляді кулеметів на вертлюгах. І саме вони становлять “останню лінію” оборони корабля.

У ВМС Франції здогадались для захисту від дронів ланцюгами прикувати Jaguar до палуби (відео)

Таким чином, об’єктивно, у ВМС Франції просто немає реального серійного рішення, яке дозволило б дати ультимативну відповідь на загрозу морських та повітряних дронів. Інша справа, що його зараз немає у жодному флоті світу. А вся еволюція цілком може звестись до того, що відбувалось за часи Другої світової війни, коли кораблі всіх держав вступили в неї з мінімумом зенітної артилерії, а вийшли – увішані Oerlikon-ами.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України