Авторські статтіНовини

У Великобританії знайшли рідкісну братську могилу жертв Чорної смерті

У Великобританії на території монастирської лікарні XIV століття фахівці виявили масове поховання жертв Чорної смерті, тобто пандемії чуми, що спустошила Європу в кінці Середнього століття. Про цю подію повідомляє The Independent.

Вчені з Шеффілдського університету проводили розкопки на території Торнтонского абатства. Під час дослідження вони виявили останки 48 жертв чуми, 21 з яких були діти. Також археологи додали, що, судячи з ДНК бактерії-збудника хвороби перебували у жертв в зубах.

Слід зазначити, що нехай ця епідемія, за різними даними, забрала від 30 до 50 відсотків життів половини населення країни, та території сіл і селищ її жертв намагалися ховати в «нормальних» могилах. Саме із-за цього знахідка у вигляді такого братнього захоронення є унікальною.

Також Х’ю Уілмотт, провідний археолог дослідження, заявив, що виявлення до цієї пори невідомого і абсолютно несподіваного масового поховання часів Чорної смерті в сільському куточку Лінкольншира є сенсаційним. Воно пояснює труднощі, з якими невеликі сільські громади стикалися під час епідемії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України