У Варшаві презентовано четвертий том повного зібрання праць Йозефа Рацінґера

«Вступ до християнства» – так називається четвертий том повного зібрання праць («Opera Omnia») Йозефа Рацінґера, яке містить досягнення його філософської та богословської думки. Книжка була представлена у Варшаві, під час конференції, присвяченої концепціям держави у працях Папи-емерита й організованої з нагоди його 90-річчя Секретаріатом польського єпископату.

У вступі до презентації кардинал Герхард Мюллер, префект Конгрегації віровчення, нагадав, що цьогоріч виповнюється рівно 50 років, відколи молодий отець Йозеф Рацінґер прочитав у Тюбінгенському університеті курс лекцій про Апостольський Символ віри із тою самою назвою, що й у нинішнього, четвертого тому «Opera Omnia». У «Вступі до християнства» Йозеф Рацінґер намагався виразити суть християнської віри, відкриваючи слухачам нові горизонти, як до цього закликав Другий Ватиканський собор, – особливо ті, що стосуються Святого Письма та літургії.

Також кардинал зазначив, що ця книжка народжувалася в ті часи, коли студентські заворушення призвели до реформи німецької університетської освіти, яка, своєю чергою, сприяла запровадженню плюралістичного підходу до філософських поглядів науковців. Через це університетське середовище загалом і теологічні факультети зокрема втратили методологічну базу, яку становив томізм, від часів Папи Лева ХІІІ трактований як загальна філософія католицького богослов’я. «У цій новій соціальній і теологічній ситуації народилася й нова книжка, яку доволі швидко було перекладено багатьма мовами і яка слугувала утвердженню вірних у християнській вірі та прагненні ознайомитися з християнством», – сказав кардинал.

Префект Конгрегації віровчення подякував Люблінському католицькому університетові за компетентну роботу щодо видання творів Йозефа Рацінґера, висловивши надію на те, що поточний том буде найкращим подарунком Бенедиктові XVI з нагоди його 90-річчя.

«Opera Omnia» Йозефа Рацінґера – це серія наукових праць, написаних протягом різних років. Проект видання творів Рацінґера польською мовою був розпочатий 2012 року й передбачає випуск 16 томів. Його ініціював Люблінський католицький університет, який отримав від Святого Престолу виняткове право на видання цього багатотомника.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh