Політика

У суді повністю відкрилося, як була організована провокація “Депутат Соболєв побив кіборга”

У суді повністю відкрилося, як була організована провокація “Депутат Соболєв побивши кіборга”.
Вивчаймо як досвід задля запобігання майбутнім пасткам.

1. Ярославу, добровольцю з підвищеним відчуттям справедливості та запальним характером, під час великого мітингу під Парламентом дзвонять і кажуть: “Люди мерзнуть, Нацгвардія не пускає в намети, збери людей – допоможи”.

2. Представники Нацгвардії і поліції справді з першого дня систематично блокують пронос до табору карематів, піддонів, дрів та буржуйок. “Начальство не дозволяє”. При цьому більшість хлопців розуміють, що це проти закону і не по совісті, тому час від часу кудись зникають, або пропонують нам пронести як народним депутатам. Всіх секретів видати не можу, але постачання мі забезпечуємо.

3. Група Ярослава теж отримала пропозицію чекати народного депутата. “Кіборг”, який воював не за ті, щоб йому українська поліція забороняла нести намет у центрі Києва, спробував пройти. Це було на найбільш охоронюваному блок-пості між Урядом і Парламентом. Почалася штовханина, під час якої впавши поліціянт (медекспертиза знайде у нього черепно-мозкову травму). До Нацгвардії на допомогу прибігли спецпризначенці.

4. У нашому таборі, який утворили ветерани Війни за Незалежність, назвавши його “за визволення України від олігархів та зрадників” пролунав сигнал “Тривога на іншому”. Група швидкого реагування зупинила просування спецпризначенців у середину табору. Я прибіг з намету разом з ними та спробував розділити обидві сторони. З першого дня я бачу бажання окремих керівників держави, щоб ми пролили кров нацгвардійців. Ми їм дуже пояснюємо, що Нацгвардії, яку взагалі то Конституція забороняє використовувати для обмеження прав і свобод громадян, обібрана роль сакральної жертви, Коли вдалося відновити нейтральну зону між сторонами, я живити, що сталося. Мені вказали на Ярослава та почали кричати: “Вісь провокатор”. “Він вже тричі це робить”. “Ми його заспокоювали, а він продовжує”.

4. Ми не складали кіборга ментам”, як пишуть платні коментатори. Я виштовхнув людину, яку на той момент вважав провокатором від влади, за межі табору і повернувся до своїх. На другий день утворення наметового містечка спецпризначенці застосували тактику імітування заворушень з одного кінця табору та затримання людей в іншому. Тому в таких ситуаціях треба бути особливо пильними.

5. За хвилин двадцять до мене підійшли слідчі поліції і попросили дати покази про те, що провокатор не з нашого табору. Я живити: “Що з цим чоловіком?” Відповідь була, що він затриманий, імітує припадок, але його оглянув лікар і з ним все добре. Я замислився, чи поліція може затримати свого агента. І відмовився давати покази. Як розповів у суді Ярослав, у нього теж просили дати покази на мене.

Далі ви багато бачили в ФБ, на сайтах та на ТБ. Коментатори від влади почали поширювати дві новини під копірку: “Депутат Соболєв побивши кіборга за спробу пронести намет” та “Мітингувальники покалічили поліцейського”. Мені подзвонили друзі з Житомирського автомайдану, які сказали, що знають Ярослава як запального, але гарного хлопця. Хлопці з Правого сектора у нашому таборі підтвердили, що він воював у ДАПі. Я одразу через них розшукав адвоката, що взявся захищати Ярослава, та запропонував як народний депутат взяти людину на поруки. За останні два роки це вдавалося не раз в судах над добровольцями. Поліція і прокуратура інкримінували Ярославу напад на поліціянта, але попросили обмежитися забороною виходити вночі з квартирі у Житомирі. Суд погодився.

Ще ми добре поговорили з кількома хлопцями з ПС, що треба діяти скоординовано і не давати собі розсварити.

Як я ставлюся до готовності Генпрокурора Юрій Луценко ініціювати зняття з мене депутатської недоторканості? Взагалі ми стоїмо за це. І я буду радій показати приклад.

Що мене справді хвилює, так це які провокації керівники держави санкціонують ще. Боюся, що як і на початку блокади торгівлі з “ДНР-ЛНР”, почнеться загострення на фронті. Топ-корупціонери навчилися прикриватися війною.

Але ми їх обов’язково переможемо. Топ-корупціонери, яких ми зібралися виганяти, не мають сил, не спираються ні на що, окрім страху людей перед заворушеннями під час Війни за Незалежність. Разом з сильними та дисциплінованими воїнами ми не допустимо заворушень, але покладемо край топ-корупції.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.