У світі зростає переслідування християн-щорічний звіт «Open Doors»

Понад 215 мільйонів християн зазнають важких переслідувань – такими є дані рапорту, який опублікувала благодійна організація «Open Doors» (Відкриті Двері) 11 січня 2017 р. на своєму веб-порталі, що містить «World Watch List 2017» – список п’ятдесяти країн світу, де найбільше переслідують християн.

Беручи до уваги період від 1 листопада 2015 року до 31 жовтня 2016 року, цей рапорт подає дані про те, наскільки вільно християни могли виявляти свою віру у п’яти різних сферах щоденного життя: в сім’ї, в приватній сфері, у своїй спільноті, в церкві, яку відвідують, і в публічному житті своєї країни. Під шостим пунктом вказано рівень насильства, якого зазнавали християни.

Загальна кількість населення 50-ти країн списку становить близько 4,83 мільярди людей, з яких коло 650 мільйонів – християни. Серед них 30% (тобто 215 млн) страждають від різних переслідувань. Звідси випливає, що кожен третій християнин у цих країнах зазнає жорстоких переслідувань. У рапорті вживається вираз «понад» 215 мільйонів, оскільки деякі країни, такі як Уґанда, Непал, Азербайджан, Киргизстан, Ніґер, Куба, в яких християни також зазнають переслідувань, не увійшли до WWList 2017.

Антихристиянські настрої швидко поширюються у регіонах Південно-Східної Азії і Південної Азії. В Індії до цього спричинилася впливова «Народна партія» (Бхаратія Джаната парті), згідно з якою, найпоширеніша релігія повинна бути фундаментальним елементом приналежності до країни. Цей релігійний націоналізм розпочався ще в 90-х роках і в минулому році набрав ще більших масштабів. Слідуючи закликові “Індія для індусів”, у країні відбувається прихований процес навернення в індуїзм, який підтримує прем’єр-міністр Індії та лідер «Бхаратія Джаната парті» Нарендра Дамодардас Моді. Щотижня в цій країні близько 15 християн зазнають нападів.

Через націоналістично настроєних буддистів, Шрі-Ланка також увійшла до списку країн, де найбільш переслідують християн.

Домінуючим джерелом антихристиянського переслідування у світі залишається ісламський екстремізм. Близький Схід, Північна Африка і країни Субсахарської Африки – це регіони, де християни зазнають найбільшого переслідування, що має ісламське походження. Екстремістські рухи, такі як «Аль-Шабааб» і «Боко Харам», спричиняють в цих країнах політичну нестабільність і чинять насилля. За даними ООН, через «Боко Харам» в Нігерії виникла одна з найстрашніших гуманітарних криз: 8 мільйонів людей страждають від голоду. Антихристиянський соціальний тиск і насилля зросли також у Пакистані, який займає тепер 4-е місце у WWList 2017.

Вже 15-й рік поспіль Північна Корея займає перше місце в світі серед країн, де християнам живеться найважче. Церква там повністю заборонена: хто має Біблію, або молиться до Бога, ставить під загрозу як своє власне життя, так і життя своєї сім’ї. Сомалі, яке має племінний характер суспільства, займає друге місце: Церква тут також незаконна і кожен, хто навертається з ісламу в християнство, ризикує власним життям.

Минулого року організація «Open Doors» зареєструвала менше нападів на християн у Сирії та Іраку, оскільки більшість з них залишили ці країни, втікаючи від так званої Ісламської Держави. Для тих, хто залишився, надалі  існує велика небезпека. Ємен піднявся на 9-е місце: єменські християни потрапили в центр громадянської війни між сунітськими угрупуваннями, яких фінансує Саудівська Аравія, і шиїтськими повстанцями Хуті, яких підтримує Іран.

За період рапорту WWList2017, тобто від листопада 2015 року до 31 жовтня 2016 року, було зареєстровано 1,207 вбитих християн з причин, пов’язаних з вірою, і 1329 нападів на церкви. Порівняно з минулим роком, ця кількість зменшилася, що має кілька конкретних причин. По-перше, стає дедалі важче отримати повні дані в ситуаціях цивільних заворушень. Це стосується М’янми, Іраку і Сирії, де йдуть громадянські війни; а також Нубійських гір в Судані і держав в середній смузі і на півночі Нігерії (в тому числі Чаду і Камеруну). По-друге, військова відповідь нігерійського уряду (і союзників) проти «Боко Харам» в Нігерії обмежила руйнівні дії проти християнських сіл, що частіше траплялися в 2015 році. По-третє, зупинено навалу терористичного угрупування, яке називає себе Ісламською Державою. Протягом 2015 року більшість християн були під загрозою, коли халіфат захоплював нові території.

Однак, досі вражає кількість переслідуваних християн у цих регіонах. Хоча і зменшилася кількість смертельних випадків, зростає гноблення, насильство, дискримінація та марґіналізація християн.

Джерело: Радіо Ватикан

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh