Авторські статтіНовини

У США знайшли невідому раніше багатоніжку

У США вчені знайшли невідомий раніше вид багатоніжок Illacme tobini, які мають 414 кінцівок. Спелеологи відзначають, знахідка була зроблена в мармурових печерах.

Вчені відразу розвіяли кілька чуток. По-перше, зазначили вони, Illacme tobini не є видом з найбільшою кількістю ніг. Цей рекорд належить Illacme plenipes, у яких кінцівок в середньому на 300 більше. По-друге, вчені заявили, що від цього їх відкриття не стало менш значущим.

Спелеологи розповідають, Illacme tobini має кілька особливостей, які роблять даний вид особливим. На їх тілі існують близько 200 отруйних залоз і 5 пенісів. Призначення цих органів невідоме, тому вчені хочуть ближче вивчити свою знахідку. Крім того, відзначають спелеологи, у ротовому отворі Illacme tobini існують незрозумілі нарости, яких немає у Illacme plenipes.

Саме феноменальне на думку вчених те, що ці види булі відкріті в Північній Америці, в мармурових печерах. Вся справа в тому, що їх найближчі родичі живуть в Азії та Африці. Вчені припускають, що предки цих видів перебралися на територію, яка стала Північною Америкою, ще в ті часи, коли на Землі існував єдиний материк – Гондвана. Таким чином, підсумовують спелеологи, ці види пережили всі потрясіння, навіть падіння метеорита, що знищив динозаврів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України