Американські палеонтологи виявили раніше невідомий людині вид птерозавра – Caelestiventus hanseni. Імовірно, знайденої особини може бути 200 мільйонів років.
Американські палеонтологи на території штату Юта відкопали раніше невідомий людині вид птеродактиля. Птерозавру дали ім’я – Caelestiventus hanseni.
Знайдений скелет належав молодий особини, яка, судячи з усього, загинула у води, опустилася на дно і там пролежала довгі століття в мулистому пісковику. Розміри кісток дозволяють допустити, що Caelestiventus hanseni цілком міг бути найбільшим птеродактилем Тріасового періоду.
Череп птеродактиля зберіг пташиний дзьоб з мішечком для складування видобутку, наповнений зубами, в тому числі і чотирма гострими іклами. Скелет дозволяє підрахувати, що розмах крил у нього був понад півтора метрів.
Дослідники припускають, що ці птерозаври сумнівався в Північній Америці 200-210 мільйонів років тому, оскільки їм підходила спека і посушливість тодішнього клімату. За підрахунками, Caelestiventus hanseni старше всіх відомих людству птеродактилів на 65 мільйонів років. А взагалі вчені считают, що птеродактилі панували в небі протягом 160 мільйонів років, що говорити про їх добре розвиненої здатності пристосовуватися. Їм вдалося пережити різкий стрибок в кліматичних умовах, що стався близько 200 мільйонів років тому, який занапастив безліч видів фауни Землі.
Палеонтологи сподіваються, що подалі дослідження останків допоможе науковому співтовариству розгадати секрет довголіття даного виду. Взагалі, подія стала досить значущим у світі науки, оскільки крихкість скелетів птеродактилів рідко дозволяє їм зберегтися до наших днів.