Авторські статтіНовини з Австрії

Влада Австрії збільшить фінансування дошкільної освіти

Про це заявили на спеціальній прес-конференції в місті Fischamend (Нижня Австрія) федеральний канцлер Себастьян Курц, віце-канцлер Хайнц-Крістіан Штрахе, федеральний міністр у справах жінок, сім’ї та молоді Джуліана Богнер-Штраус, а також представники місцевої влади.

Після довгих переговорів про фінансування закладів дошкільної освіти та витрат по догляду за дітьми між федеральним центром і владою федеральних земель прийнято важливе рішення — скорочення фінансування в цій сфері не буде, навпаки, воно збільшиться за рахунок зростання частки витрат з боку бюджетів федеральних земель. Федеральна влада готова щорічно «вкладатися» за 142,5 мільйона євро в сферу дошкільної освіти і догляду за дітьми, а федеральні землі будуть додавати ще по 38 мільйонів євро в рік. Таким чином щорічні суми інвестицій становитимуть 180 мільйонів євро і 720 мільйонів на найближчі чотири роки.

Особливу увагу в системі дошкільної освіти буде приділятися забезпеченню догляду за дітьми віком до трьох років і створення для цього всіх умов з боку влади. Потреби батьків в цьому питанні повинні бути забезпечені місцями в дитячих садках, щоб батьки мали можливість, а в основному мами, працювати на повну ставку з нормальною тривалістю робочого часу.

Віце-канцлер Хайнц-Крістіан Штрахе додатково зазначив, що в стандарті дошкільної освіти пройдуть зміни, які стосуються, зокрема, заборони на носіння релігійного хустки у дівчат з мусульманських сімей і хіджабу. Робитися це буде в цілях інтеграції дітей та припинення зловживань з боку, насамперед ісламських дитячих садків.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України