Економіка

Швейцарія підтримує ідею конфіскації заморожених російських активів – банкіри не згодні

Швейцарія підтримує ідею конфіскації заморожених російських активів і використання їх для відновлення України. Водночас швейцарські банки виступають проти цієї пропозиції

Про це заявив міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс, передає Голос українською із посиланням на Bloomberg.

«Якщо ми серйозно хочемо допомогти відновити Україну, нам потрібно подумати про те, як ми будемо це фінансувати. Але це має бути зроблено правильно в межах верховенства права», – зазначив Кассіс.

За словами міністра, нині в країні заморожені російські активи на 7,5 млрд франків ($8,2 млрд). Відповідно до законодавства Швейцарії, ці кошти не можуть бути конфісковані. Для зміни закону, швидше за все, доведеться проводити референдум.

Загалом у Швейцарії розташовані російські активи на 150 млрд франків.

«Ми не можемо просто взяти гроші, які нам не належать, лише тому, що вважаємо це морально правильним. Право власності є фундаментальним», – каже Кассіс.

Водночас швейцарські банки дуже критично поставилися до цієї пропозиції. На думку банкірів, нехтування правами власності в такий спосіб підірве позиції Швейцарії як фінансового центру. Також банкіри вважають це «смертною карою» для швейцарських банків.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України