Авторські статтіТехно

У Швеції відкрили першу в світі дорогу, що заряжає електрокари на ходу

У Швеції відкрили першу в світі дорогу, що дозволяє заряджати акумулятори електромобілів на ходу. Протяжність ділянки склала 2 кілометри. Дорога сполучає аеропорт Стокгольм-Арланда і прилеглу транспортну розв’язку. Про це повідомляє газета The Guardian.

Зараз у Швеції налічується півмільйона кілометрів доріг, однак засновник проекту Ганс Soll стверджує, що необхідно модернізувати не більше 5% з них. “Якщо ми електрифікуємо 20 тис. кілометрів шосе, цього буде більш ніж достатньо. Відстань між трасами не перевищує 45 кілометрів, і електромобілі легко проїдуть такий відрізок без підзарядки”, – сказавши він.

Працює комунікація досить просто. В праву смугу дорожнього полотна вбудований спеціальна контактна рейка, від якого відходить рухливий роз’єм. Заїжджаючи на таку трасу, водій повинний самостійно підключити роз’єм до машини, а коли автомобіль покине електрифіковану ділянку, він автоматично від’єднається.

Вартість будівництва одного кілометра такої траси становить 1 млн. євро. Творці стверджують, що це в 50 разів дешевше, ніж прокладання ділянки трамвайної лінії аналогічної довжини. На думку розробників, в майбутньому такі дороги дозволять вирішити дві головні проблеми, що знижують популярність електрокарів: невеликий запас ходу і дорожнечу великих акумуляторів.

Відзначимо, уряд Швеції планує до 2030 року повністю відмовитися від використання вуглеводневого палива.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України