Війна рф проти України

У СБУ показали ще один засіб для знищення кораблів росіян у Чорному морі

Це вже другий надводний дрон, що є в активі Служби безпеки України

Джерело: Defence Express

Служба безпеки України вперше показала свій новий надводний дрон “козак Мамай”, який разом з іншими надводними платформами, що є на озброєнні Сил оборони України, бере участь в операціях проти російських кораблів у Чорному морі та в ураженні Кримського мосту, розповідає у сюжеті “ТСН.Тиждень” журналіст Андрій Цаплієнко.

Про цей дрон наразі відомо небагато — він вже використовувався для ударів по російських кораблях і є “найшвидшим об’єктом у Чорному морі”, розвиваючи швидкість у 110 км/год. Має довжину у 6 м, зверху на платформі розташована камера спостереження і супутникова система. Дрон зроблений з куленепробивного матеріалу, щоб ускладнити роботу рашистам, які намагаються знищити такі платформи під час атаки.

У СБУ показали ще один засіб для знищення кораблів рашистів у Чорному морі

Надводна безекіпажна платформа “Мамай”, фото — пресслужба СБУ

Як нагадує очільник Служби безпеки України, надводні безекіпажні платформи сьогодні серійно виготовляються на території України, виробництво розташоване на одному з підземних заводів.

Щодо Sea Baby, іншого надводного катера, що використовується СБУ, нагадаємо таке — вперше про нього стало відомо ще влітку цього року, він використовувався зокрема і для ударів по Кримському мосту, може мати бойову частину у 850 кг.

Надводний дрон Sea Baby, фото — пресслужба СБУ
Надводний дрон Sea Baby, фото — пресслужба СБУ

 

“Це не просто морський дрон, це багатоцільова платформа, яка сьогодні дуже й дуже успішно використовується”, — відзначає очільник СБУ. Також у сюжеті згадується і дрон, який експлуатує ГУР МОУ, Magura — нещодавно стало відомо, що на його базі було створено платформу для дистанційної постановки мін.

У СБУ нагадують — служба протягом 2022-2023 років регулярно здійснювала удари по різних російських кораблях, серед яких:

  • фрегат проєкту 11356Р “Адмирал Макаров”;
  • ракетний корабель на повітряній подушці проєкту 1239 “Самум”;
  • патрульний корабель проєкта 22160 “Васілій Биков”;
  • десантний корабель “Оленегорский горняк”
  • танкер SIG;
  • буксир “Ніколай Мур”;
  • розвідувально-гідрографічний корабель “Владімір Козицький”.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України