Економіка

У Румунії збудували шостий пором класу «Острів» за миколаївським проєктом

Фото: Damen

21 квітня 2021 року на верфі Damen Shipyards Galati в Румунії спущено на воду пором проєкту Road Ferry 8117 E3, у створенні якого приймало участь Миколаївське ПКБ MDEM “Marine Design Engineering Mykolayiv”.

Це останнє з шести замовлених поромів класу «Острів» (Island Class), побудованих на замовлення компанії BC Ferries для перевезень в Британській Колумбії, Канада.

Джеймі Маршалл, віцепрезидент BC Ferries з суднобудування та інновацій, підкреслює, що основна мета введення цих суден в експлуатацію – забезпечення екологічності перевезень.

Island Class – це гібридні дизель-електричні пороми, що здатні працювати виключно на електричних двигунах від акумуляторів. Судновласник планує двома новими суднами заміняти старе, що працювало на острівній лінії, і це повинно забезпечити зменшення видатків та збільшення обсягу перевезень, що врешті призведе до усування заторів на місцевих шляхах.

У Румунії збудували шостий пором класу «Острів» за миколаївським проєктом

Фото: Damen

Цікаво, що коли BC Ferries проводила тендер з замовлення серії цих поромів, пропозиції надійшли від 18 суднобудівних підприємств з усього світу, але жодна з Канадських компаній не подала заявку. Врешті контракт отримала компанія Damen, судно побудовано в Румунії за проєктом, що створювався в Миколаєві.

Загальні характеристики поромів пр. Road Ferry 8117 E3:

    Довжина загальна, м – 80.80Ширина, м – 17.00Висота борту, м – 5.70Осадка, м – 3.30Водотоннажність, т – 2277Пасажиромісткість, осіб – 296Місткість автомобілів, шт. – 44Швидкість, вуз – 14

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України