Авторські статтіДуховне

У Римі відбудеться перше відначення Дня катакомб

Для сприяння ознайомленню з цінною спадщиною віри та культури, якою є катакомби, Папська Комісія сакральної археології організовує День катакомб

«З темряви на світло». Під таким гаслом у суботу, 13 жовтня 2018 р., у Римі відбудеться відзначення першого Дня катакомб. Його метою є сприяти відкриванню спадщини невимовної цінності та краси, що дає унікальну можливість доторкнутися до досвіду життя та віри перших християнських спільнот Вічного Міста та сягнути до джерел культури й мистецтва Заходу.

Спадщина для відкривання

У прес-релізі організатора, яким є Папська Комісія сакральної археології, зазначається, що йдеться про маловідому спадщину, яку повинні наново відкрити та оцінити самі ж римляни, чимало з яких ніколи не бували в катакомбах. Відвідини катакомб – це також чудовий досвід для туристів і паломників. Адже небагато існує таких місць, які дають можливість безпосереднього контакту з пам’яттю про перших мучеників, зі звичаями та традиціями першої християнської спільноти Вічного Міста, з першими мистецькими творами, натхненими християнською вірою.

Ініціативи

Задум проведення Дня катакомб зродився в рамках відзначення Європейського Року Спадщини. Протягом дня бажаючі зможуть безкоштовно відвідати 12 археологічних осередків, як і ті катакомби, які відкриті для відвідувачів, так і місця, зазвичай, недоступні для туристів. Для науковців, студентів та прихильників археології передбачено круглий стіл на тему «Захищати, цінувати та передавати культурну спадщину». А фотовиставка в катакомбах святого Каліста розповість про візит Папи Павла VI, якраз напередодні його канонізації. Підсумком заходів стане Свята Меса, яку в базиліці святого Себастьяна відслужить кардинал Джанфранко Равазі, що очолює Папську Раду в справах культури та Папську Комісію сакральної археології.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.