У Римі відбудеться перше відначення Дня катакомб

Для сприяння ознайомленню з цінною спадщиною віри та культури, якою є катакомби, Папська Комісія сакральної археології організовує День катакомб

«З темряви на світло». Під таким гаслом у суботу, 13 жовтня 2018 р., у Римі відбудеться відзначення першого Дня катакомб. Його метою є сприяти відкриванню спадщини невимовної цінності та краси, що дає унікальну можливість доторкнутися до досвіду життя та віри перших християнських спільнот Вічного Міста та сягнути до джерел культури й мистецтва Заходу.

Спадщина для відкривання

У прес-релізі організатора, яким є Папська Комісія сакральної археології, зазначається, що йдеться про маловідому спадщину, яку повинні наново відкрити та оцінити самі ж римляни, чимало з яких ніколи не бували в катакомбах. Відвідини катакомб – це також чудовий досвід для туристів і паломників. Адже небагато існує таких місць, які дають можливість безпосереднього контакту з пам’яттю про перших мучеників, зі звичаями та традиціями першої християнської спільноти Вічного Міста, з першими мистецькими творами, натхненими християнською вірою.

Ініціативи

Задум проведення Дня катакомб зродився в рамках відзначення Європейського Року Спадщини. Протягом дня бажаючі зможуть безкоштовно відвідати 12 археологічних осередків, як і ті катакомби, які відкриті для відвідувачів, так і місця, зазвичай, недоступні для туристів. Для науковців, студентів та прихильників археології передбачено круглий стіл на тему «Захищати, цінувати та передавати культурну спадщину». А фотовиставка в катакомбах святого Каліста розповість про візит Папи Павла VI, якраз напередодні його канонізації. Підсумком заходів стане Свята Меса, яку в базиліці святого Себастьяна відслужить кардинал Джанфранко Равазі, що очолює Папську Раду в справах культури та Папську Комісію сакральної археології.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve + fifteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh