У Римі розпочинається Виборчий Конгрес прелатури «Opus Dei»

Засіданням Центральної Ради, дорадчого органу у справах жінок, які належать до прелатури «Opus Dei», що відбудеться в суботу, 21 січня 2017 р., розпочинається процедура виборів нового настоятеля прелатури. Вибір здійснить Виборчий Конгрес, що розпочнеться 23 січня. Після затвердження Папою, обраний стане третім наступником засновника святого Хосемарії Ескріва, замінивши на цьому служінні єпископа-прелата Хав’єра Еччеварію, що відійшов до вічності у грудні минулого року.

В процедурі беруть участь майже 200 членів «Opus Dei» – священиків і мирян, які належать до прелатури принаймні 9 років та були призначені з-поміж членів з різних країн, де організація звершує свою діяльність. Вікарій-помічник о. Фернандо Окаріс зазначив: «Ми переживаємо цей період в молитовному наставленні, особливо звертаючись до Святого Духа», а також «в глибокій єдності зі Святішим Отцем та всією Церквою».

Згідно з приписами статуту, обраним на служіння прелата може бути священик з поміж учасників Виборчого Конгресу, якому виповнилося 40 років життя, що  належить до прелатури принаймні 10 років та має 5 років священства. Цим критеріям відповідають 94 кандидати із 45 країн світу. Статути також описують різні загальнолюдські, духовні й канонічні умови, яким повинен відповідати кандидат на обрання.

Члени конгресу голосують на основі пропозицій Центральної Ради. Коли відбудеться вибір й обраний священик його прийме, то повинен звернутися до Святішого Отця з проханням про затвердження, адже саме Римському Архиєреєві належить право призначати прелата «Opus Dei». Після обрання прелата, конгрес також визначає склад центральних рад, які допомагають настоятелеві, обговорює загальні справи прелатури та її місії, накреслюючи напрямні для діяльності на наступне восьмиріччя.

Джерело: Радіо Ватикан

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seven + 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh