Українці в Чехії

У Празі введуть «розумний карантин»

Чеська влада  вирішила розширити на Прагу і Північної Моравії пілотний проект «розумного карантину», який в даний час випробовується в Південночешскому краї. Це відбудеться в кінці наступного тижня. Якщо проект доведе свою ефективність, то після великодніх свят його введуть у всій республіці. Така заяву зробив заступник міністра охорони здоров’я Роман Прымула.

Головна мета «розумного карантину» – оперативно виявляти, ізолювати і тестувати тих, з ким контактували хворі COVID-19. Все це дозволить пом’якшити жорсткі карантинні заходи, які діють зараз.

Проект передбачає наступні основні етапи:

1) Вже інфікованого пацієнта просять назвати всіх, з ким він контактував і які місця відвідував за останні п’ять днів. Але головне – його просять дати згоду на збір персональних даних для створення карти переміщень. Для цього використовуються відомості геолокаціі, отримані від мобільного оператора, і інформація від банку – де і коли чоловік розплачувався карткою. За цими даними експерти зможуть визначити людей, з якими пацієнт їхав у одному трамваї, контактував в магазині і т. д.

За словами Примули, зараз в рамках тестового проекту 98% пацієнтів без проблем дають таку згоду, оскільки вони зацікавлені у захисті своїх близьких і швидкому знятті карантину. Банки поки не підключилися до проекту, але це має статися найближчим часом.

2) На основі отриманих даних (вони зберігаються тільки шість годин, після чого безповоротно знищуються) складається список потенційно інфікованих осіб. Епідеміологи зв’язуються з ними, наказують самоізолюватися і направляють за домашньою адресою бригаду для взяття аналізу на COVID-19. З взяттям і доставкою образів лікарям допомагає армія.

Примула підкреслив, що на ранніх термінах вірус може ніяк себе не проявляти, тому аналіз дозволить виявити 80%-90% хворих.

3) Після введення проекту поліція почне ретельніше стежити за тими, кому потрібен домашній карантин. Порушників чекають великі штрафи і, за певних обставин, навіть кримінальне переслідування.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України