Авторські статтіДіаспора

У Празі відбувся різдвяний заплив «моржів»

У середу, 26 грудня, в центрі Праги відбувся традиційний різдвяний заплив «Меморіал Альфреда Нікодемо». На березі Влтави навпроти Національного театру зібралися 397 «моржів» з Чехії, Словаччини, Польщі, Німеччини, Бельгії, Аргентини, Великобританії, Росії та інших країн. Це рекордна кількість учасників за 72-річну історію акції.

Швидше за всіх головну дистанцію в 750 метрів подолала плавчиня Ленка Штербова, яка в 16 років перепливла протоку Ла-Манш. Друге місце завоював Якуб Кочарж.

Найстаршим учасником змагання стала 88-річна Божена Черна, наймолодшими – 10-річні Ганна Амалкова і Якуб Хитіл. Фоторепортаж запливу можна подивитися тут.

За словами організаторів, температура повітря становила 2,5°C. У води було тепліше – близько 4,5°C. Учасники змагалися на трьох дистанціях — 100, 300 і 750 метрів.

Зазначимо, щорічне змагання названо на честь Альфреда Нікодемо — першого чеха, який зумів перепливти Ла-Манш і головного популяризатора спортивного зимового плавання у Чехословаччині.

За 72 роки існування акції “моржі” зіткнулися з самим серйозним морозом у 1946 році. Тоді температура повітря складала -25 градусів Цельсія. Заплив довелося скасувати, оскільки організатори не змогли пробити лід на всьому маршруту – вода одразу замерзала.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України