У Празі тисячі людей вийшли на марш проти абортів

У суботу, 7 квітня, в центрі Праги відбувся «Національний марш за життя та родину», учасники якого виступили проти абортів. На акцію, організовану громадянською ініціативою «Рух за життя», за даними поліції прийшли близько 5 тис. осіб. У свою чергу організатори говорять про 8 тисяч учасників.

«Жінки йдуть на аборт не тому, що хочуть. Змушують обставини. Наприклад, небажання партнера мати дітей або фінансова невпевненість у майбутньому. Ми хочемо жити в такій країні, де люди чують одне одного. Акція покликана звернути увагу суспільства на значення інституту сім’ї, яка у нас перестала бути головним цінністю», – заявила голова руху Зденка Рибова.

Демонстранти взяли старт з району Кларов та пройшли центральними вулицями міста до Вацлавської площі. Ходу активно підтримала католицька церква. Серед учасників було багато священиків, включаючи чеського кардинала і архієпископа Праги Домініка Дуку.

Над ходою майоріли чеські державні прапори і білі полотнища, на яких синьою фарбою були зображені контури людського ембріона. Демонстранти несли транспаранти з написами: «Діти – це надія!» та «Відмінили закон, що дозволяє аборти!». Перед початком маршу Домінік Дука відслужив молебень у Соборі святого Віта, на якому благословивши його учасників.

Зазначимо, згідно з офіційною статистикою, кількість абортів в Чехії з 1989 року поступово знижується. Тоді на кожну тисячу жителів припадало 10,8 операцій по штучному перериванню вагітності. У 2017 році цей показник склав 1,8.

Всього в минулому році в Чехії було зафіксовано 19389 абортів. Народжуваність ж не найвищою за останні сім років. На світ з’єднання явилися 114 405 малюків.

Автор фото: Jan Wolf

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh