Авторські статтіДіаспора

У Празі тисячі людей вийшли на марш проти абортів

У суботу, 7 квітня, в центрі Праги відбувся «Національний марш за життя та родину», учасники якого виступили проти абортів. На акцію, організовану громадянською ініціативою «Рух за життя», за даними поліції прийшли близько 5 тис. осіб. У свою чергу організатори говорять про 8 тисяч учасників.

«Жінки йдуть на аборт не тому, що хочуть. Змушують обставини. Наприклад, небажання партнера мати дітей або фінансова невпевненість у майбутньому. Ми хочемо жити в такій країні, де люди чують одне одного. Акція покликана звернути увагу суспільства на значення інституту сім’ї, яка у нас перестала бути головним цінністю», – заявила голова руху Зденка Рибова.

Демонстранти взяли старт з району Кларов та пройшли центральними вулицями міста до Вацлавської площі. Ходу активно підтримала католицька церква. Серед учасників було багато священиків, включаючи чеського кардинала і архієпископа Праги Домініка Дуку.

Над ходою майоріли чеські державні прапори і білі полотнища, на яких синьою фарбою були зображені контури людського ембріона. Демонстранти несли транспаранти з написами: «Діти – це надія!» та «Відмінили закон, що дозволяє аборти!». Перед початком маршу Домінік Дука відслужив молебень у Соборі святого Віта, на якому благословивши його учасників.

Зазначимо, згідно з офіційною статистикою, кількість абортів в Чехії з 1989 року поступово знижується. Тоді на кожну тисячу жителів припадало 10,8 операцій по штучному перериванню вагітності. У 2017 році цей показник склав 1,8.

Всього в минулому році в Чехії було зафіксовано 19389 абортів. Народжуваність ж не найвищою за останні сім років. На світ з’єднання явилися 114 405 малюків.

Автор фото: Jan Wolf

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України