Авторські статтіДіаспора

Чехи розповіли про своє ставлення до українців

У березні 2018 року Центр вивчення громадської думки Чехії (CVVM) провів своє щорічне опитування на тему «Ставлення чеської громадськості до національних груп, які живуть в країні ». Результати проведеного дослідження відомство опублікувало на своєму офіційному сайті.

Респондентів просили оцінити своє ставлення до 17 «кандидатів» за п’ятибальною шкалою, де 1 – «дуже симпатичні», а 5 – «вкрай несимпатичні». Підсумковою оцінкою ставало середнє арифметичне значення отриманих відповідей. Чим воно менше, тим більшу симпатію жителі республіки відчувають до представників тієї або іншої національності.

Лідерами своєрідного рейтингу очікувано стали самі чехи (1,69 балі). Далі йдуть словаки (1,85), поляки (2,52) і греки (2,69). У кінці списку – албанці (3,68), цигани (4,07) і араби (4,09).

Ставлення чехів до українців не зазнало значних змін: рік тому – 3,3 бала, зараз – 3,29 бала. Про свою симпатію до українців розповів 21% опитаних, про антипатії – 39%. Про нейтральне відношення заявили 37% респондентів.

Зазначимо, CVVM проводить подібні дослідження щорічно, що дає можливість простежити, як змінювалися симпатії жителів Чехії до тим чи іншим національностям протягом декількох років.

Усього в дослідженні взяли участь 1061 чоловік, старше 15 років.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України