В Польщі у Перемишлі молилися за жертв акції «Вісла»

У неділю, 30 квітня, в катедральному храмі Перемишльсько-Варшавської архиєпархії поминали жертв сумнозвісної акції «Вісла», 70-ті роковини якої припадають на ці квітневі дні. Архиєрейську Божественну Літургію очолив Архиєпископ Євген (Попович), Митрополит Перемишльсько-Варшавський, з яким співслужили Високопреосвященний владика Іван (Миртиняк), вислужений Митрополит Перемишльсько-Варшавський, та владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, як делегат Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава.

У Літургії взяли участь представники місцевої влади, Посол України в Польщі Андрій Дещиця, Голова Львівської Облдержадміністрації Олег Синютка, голова парламентського комітету культури і духовності Микола Княжицький, депутати Верховної Ради України, голова Світового конгресу українців п. Євген Чолій, керівники українських організацій в Польщі, численне духовенство, монашество і миряни. Співав Божественну Літургію всесвітньо відомий чоловічий хор «Журавлі».

У своїй проповіді владика Євген згадав трагічні події насильного виселення українців з прабатьківських земель в ході акції «Вісла», організованої та здійсненої польською комуністичною владою. Він особливо підкреслив роль духовної еліти нашого народу, єпископів, священиків, інтелігенції, які стали першими жертвами переслідувань і насильства. Ієрарх закликав вірних до зберігання пам’яті про ці трагічні події, а водночас заохотив усіх до плекання власної духовної, культурної та національної самобутності.

Наприкінці Літургії до присутніх звернувся владика Богдан, який передав слова солідарності і близькості та запевнення в молитвах від Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. Він повідомив, що сьогодні в усіх храмах УГКЦ та УПЦ КП служать поминальні богослужіння, бо ці «трагічні події болем і скорботою донині відлунюють у серці кожного сина і дочки українського народу».

Владика Богдан повідомив, що Синод Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства прийняв низку рішень щодо вшанування жертв акції «Вісла», зокрема про встановлення в усіх катедральних храмах України пам’ятних таблиць. «Ці таблиці будуть підтримувати в нас живою пам’ять про ці невинні жертви нашого народу, пам’ять, яка має бути викарбувана не лише в камені чи бронзі, але записана на скрижалях серця кожного українця, ? зазначив Секретар Синоду і додав: ? Ці таблиці будуть водночас спонукати і запрошувати до молитви, бо лише в молитві, у Божому Дусі можна повертатися до цих болісних подій нашого минулого».

За словами проповідника, такий підхід дуже важливий ще й тому, що сьогодні з’являються сили, які хотіли б повертатися до цих подій крізь призму ненависті, озлоблення, перекручування фактів. Ті, хто не хотів, щоб правда про воскресіння Христове торувала собі дорогу до людських сердець, у своїй злобі теж робили всілякі перешкоди, навіть підкуплюючи сторожу, ? так само і сьогодні, можемо припускати, інвестуються великі ресурси, щоб спотворювати правду і сіяти в серцях агресію, ненависть, страх і прагнення помсти.

У цих обставинах, на переконання владики Богдана, Господь нас кличе не лише зберігати живою пам’ять про «страсну п’ятницю» нашого народу, а перш за все ставати свідками і проповідниками Його воскресіння. Наш народ і наша Церква, хоч подібно до воскреслого Христа, носять на своєму тілі рани, але мають бути свідками переможної сили Божої любові, Божої правди і милосердя, іншими словами ? живими свідками Христового воскресіння в історії і в душі нашого народу», ? підсумував своє слово Секретар Синоду.

Після Літургії була відслужена Панахида, а відтак в Українському домі відбулися інші громадські заходи, присвячені сумним роковинам.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh