Авторські статтіДуховне

В Польщі у Перемишлі молилися за жертв акції «Вісла»

У неділю, 30 квітня, в катедральному храмі Перемишльсько-Варшавської архиєпархії поминали жертв сумнозвісної акції «Вісла», 70-ті роковини якої припадають на ці квітневі дні. Архиєрейську Божественну Літургію очолив Архиєпископ Євген (Попович), Митрополит Перемишльсько-Варшавський, з яким співслужили Високопреосвященний владика Іван (Миртиняк), вислужений Митрополит Перемишльсько-Варшавський, та владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, як делегат Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава.

У Літургії взяли участь представники місцевої влади, Посол України в Польщі Андрій Дещиця, Голова Львівської Облдержадміністрації Олег Синютка, голова парламентського комітету культури і духовності Микола Княжицький, депутати Верховної Ради України, голова Світового конгресу українців п. Євген Чолій, керівники українських організацій в Польщі, численне духовенство, монашество і миряни. Співав Божественну Літургію всесвітньо відомий чоловічий хор «Журавлі».

У своїй проповіді владика Євген згадав трагічні події насильного виселення українців з прабатьківських земель в ході акції «Вісла», організованої та здійсненої польською комуністичною владою. Він особливо підкреслив роль духовної еліти нашого народу, єпископів, священиків, інтелігенції, які стали першими жертвами переслідувань і насильства. Ієрарх закликав вірних до зберігання пам’яті про ці трагічні події, а водночас заохотив усіх до плекання власної духовної, культурної та національної самобутності.

Наприкінці Літургії до присутніх звернувся владика Богдан, який передав слова солідарності і близькості та запевнення в молитвах від Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. Він повідомив, що сьогодні в усіх храмах УГКЦ та УПЦ КП служать поминальні богослужіння, бо ці «трагічні події болем і скорботою донині відлунюють у серці кожного сина і дочки українського народу».

Владика Богдан повідомив, що Синод Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства прийняв низку рішень щодо вшанування жертв акції «Вісла», зокрема про встановлення в усіх катедральних храмах України пам’ятних таблиць. «Ці таблиці будуть підтримувати в нас живою пам’ять про ці невинні жертви нашого народу, пам’ять, яка має бути викарбувана не лише в камені чи бронзі, але записана на скрижалях серця кожного українця, ? зазначив Секретар Синоду і додав: ? Ці таблиці будуть водночас спонукати і запрошувати до молитви, бо лише в молитві, у Божому Дусі можна повертатися до цих болісних подій нашого минулого».

За словами проповідника, такий підхід дуже важливий ще й тому, що сьогодні з’являються сили, які хотіли б повертатися до цих подій крізь призму ненависті, озлоблення, перекручування фактів. Ті, хто не хотів, щоб правда про воскресіння Христове торувала собі дорогу до людських сердець, у своїй злобі теж робили всілякі перешкоди, навіть підкуплюючи сторожу, ? так само і сьогодні, можемо припускати, інвестуються великі ресурси, щоб спотворювати правду і сіяти в серцях агресію, ненависть, страх і прагнення помсти.

У цих обставинах, на переконання владики Богдана, Господь нас кличе не лише зберігати живою пам’ять про «страсну п’ятницю» нашого народу, а перш за все ставати свідками і проповідниками Його воскресіння. Наш народ і наша Церква, хоч подібно до воскреслого Христа, носять на своєму тілі рани, але мають бути свідками переможної сили Божої любові, Божої правди і милосердя, іншими словами ? живими свідками Христового воскресіння в історії і в душі нашого народу», ? підсумував своє слово Секретар Синоду.

Після Літургії була відслужена Панахида, а відтак в Українському домі відбулися інші громадські заходи, присвячені сумним роковинам.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України