У Німеччині закрили останню вугільну шахту

У п’ятницю, 21 грудня, в колишньому шахтарському місті Ботропі закрилася остання в Німеччині вугільна шахта. Тепер видобуток кам’яного вугілля в країні остаточно припинилося, він буде завозитися тільки з-за кордону. При цьому німецькі компанії продовжать видобувати буре вугілля — його отримують відкритим способом з кар’єрів і розрізів. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Основним постачальником кам’яного вугілля для Німеччини, на якому працюють багато електростанцій, є Росія (49%). Тепер у російських компаній є шанс ще більше наростити експорт.

Кам’яне вугілля у Німеччині почало втрачати конкурентоспроможність півстоліття тому. Його витіснили більш енергоємні нафту і газ, а також дешевий імпортний вугілля. Останні три роки в країні працювали залишилися дві шахти, на яких працювало близько 4500 гірників. Щоб різко не скорочувати галузь і уникнути масового звільнення робітників, влада субсидіювала роботу цих підприємств.

Крім економічних причин непопулярності вугілля, існують і екологічні. Так, німецький уряд планує з часом повністю відмовитися від використання вугілля як самого шкідливого для природи копалин енергоносія.

Нагадаємо, увечері 20 грудня на вугільній шахті ČSM в околицях чеського міста Карвіна вибухнув метан. В результаті 13 гірників загинули і ще 10 отримали поранення.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh