У п’ятницю, 21 грудня, в колишньому шахтарському місті Ботропі закрилася остання в Німеччині вугільна шахта. Тепер видобуток кам’яного вугілля в країні остаточно припинилося, він буде завозитися тільки з-за кордону. При цьому німецькі компанії продовжать видобувати буре вугілля — його отримують відкритим способом з кар’єрів і розрізів. Про це повідомляє Deutsche Welle.
Основним постачальником кам’яного вугілля для Німеччини, на якому працюють багато електростанцій, є Росія (49%). Тепер у російських компаній є шанс ще більше наростити експорт.
Кам’яне вугілля у Німеччині почало втрачати конкурентоспроможність півстоліття тому. Його витіснили більш енергоємні нафту і газ, а також дешевий імпортний вугілля. Останні три роки в країні працювали залишилися дві шахти, на яких працювало близько 4500 гірників. Щоб різко не скорочувати галузь і уникнути масового звільнення робітників, влада субсидіювала роботу цих підприємств.
Крім економічних причин непопулярності вугілля, існують і екологічні. Так, німецький уряд планує з часом повністю відмовитися від використання вугілля як самого шкідливого для природи копалин енергоносія.
Нагадаємо, увечері 20 грудня на вугільній шахті ČSM в околицях чеського міста Карвіна вибухнув метан. В результаті 13 гірників загинули і ще 10 отримали поранення.