Новини

Дівчина померла від кору прямо в лікарні, батьки звинувачують…

Рідні померлої на Прикарпатті 25-річної Ірини Остап’юк сумніваються в офіційному висновку про причину смерті через кір.

Близькі вважають, що насправді мала місце лікарська помилка, йдеться в сюжеті ТСН.

Перші симптоми хвороби – нежить та біль у горлі – з’явились у жінки пятницю, коли родина святкувала день народження її чоловіка. На вихідних у Ірини піднялася температура і з’єднання єднання явилася висипка, яку жінка сприйняла за стоматит. У понеділок лікар діагностував кір. “Даних за ГРВІ не було”, – пояснила завідуюча інфекційним відділенням Надвірнянської ЦРЛ Валентина Дронів. Після госпіталізації перебіг хвороби спочатку тривав за звичайним сценарієм, але через добу медики занепокоїлися. “Симптоми не були характерні, як для кору: біль у животі, різка фізична слабкість, головокружіння”, – пояснила лікарка.

За офіційною версією медиків, жінка померла через кір. Але рідні впевнені – її не стало через помилку лікарів. Адже у пацієнтки діагностували ще й пневмонію, але вже в іншій лікарні, куди жінку привезли вже в тяжкому стані. Родичі готують звернення до обласної прокуратури і просять, щоби медиків, які лікували жінку, на час слідства відсторонили від роботи.

Після цього пацієнтку перевели до реанімації. “У неї настільки стан погіршився, що ноги всі сині були, все тіло боліло. Лікарі казали: так має бути, і що вона собі накручує і стимулює біль”, – розповів вдівець Ігор Остап’юк. Родичі, які бачили, що Ірині гіршає на очах, добилися перевезення жінки до Івано-Франківська, а там в історії хвороби з’єднання єднання явився додатковий діагноз. “Коли ми нікого своє обстеження, була двобічна пневмонія”, – твердить заступник головного лікаря обласної інфекційної лікарні Любов Андрусишин.

До Івано-Франківська Ірину привезли вже в стані інфекційно-токсичного шоку останнього, третього ступеня. Півтори доби медики боролися за її життя, але програли. “Серцево-судинна діяльність була порушена, пішли зміни, коли страждають всі органи системи”, – пояснила медик. Через це близькі померлої звернулися з претензіями до надвірнянських лікарів, які не розгледіли пневмонію. “Судячи з того, що нам сказала лікарка в обласній лікарні, неправильно було призначене лікування. Якщо б перше лікування було правильним є є і правильний діагноз був поставлений – шанси вижити жінка мала б”, – пояснивши двоюрідний брат померлої Іван Качанюк.

Вдівець переконаний, що кір не міг дати такого ускладнення, бо при розтині виявилося, що все тіло померлої було залите водою. Медики ж дії колег публічно не коментують і радять дочекатися висновків експертів. Але рідні вже зараз готують звернення до обласної прокуратури, аби покарати винних, на їхню думку, у смерті матері 7-річної дівчинки. І просять, аби фігурантів цієї справи на час слідства відсторонили від роботи.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України