Авторські статтіНовини

У наш час навіть у 30-річних знаходять рак грудей

Рак грудей, як і багато інших хвороб, «молодшає». За словами фахівців, раніше цей діагноз ставили жінкам старше 50-60 років, а на сьогоднішній день таку онкологію діагностують у жінок 30-35 років.

З журналістами поспілкувався онколог Армен Кочарян. За його словами, рак грудей сьогодні постійно «молодшає». На сьогоднішній день він вже ставитися 23-25-річним дівчатам, які навіть не одружені. Фахівець розповів, що наймолодшою пацієнткою, яка звернулася в медичний центр, є 16-річна школярка. Рак грудей вже почали діагностувати навіть у вагітних жінок.

У минулому при такому діагнозі потрібно було робити аборт і швидше братися за лікування, але сьогодні сучасні технології дозволяють зберегти плід навіть на пізніх термінах. У Вірменії зареєстровано кілька випадків, коли проходили хіміотерапію вагітні жінки, а потім народжували доношених і здорових дітей.

Фахівці радять усім жінкам регулярно проводити самообстеження молочних залоз, і якщо ущільнення все-таки знайдені, відразу звертатися до лікаря. Жінкам після 40 років рекомендується раз на рік проходити мамографічне обстеження грудей. Це допоможе виявити онкологію на ранніх стадіях, а отже, збільшує шанси на одужання.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України