Сьогодні, 12 листопада, у стінах Національного університету оборони України імені Івана Черняховського за участю іноземних радників відбулося робоче засідання щодо шляхів імплементації курсу професійної військової освіти L-5 – “Курсу стратегічного управління та державної політики” в освітній процес університету.
Участь у робочому візиті взяли іноземні делегати країн-партнерів НАТО на чолі з радником з питань професійної військової освіти при Представництві НАТО в Україні підполковником Стасісом Палдунасом. Українську сторону, під головуванням директора Департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України Володимира Мірненка, представляли фахівці Директорату політики у сфері оборони МО України, Генерального штабу ЗС України та Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.
– Наша мета сьогодні – презентувати новостворений освітній курс найвищого рівня L-5 та почути від наших іноземних партнерів їх бачення щодо змісту та питань ефективної імплементації зазначеного курсу у освітній процес. Не випадково, що ця зустріч відбувається саме у Національному університеті оборони України, адже він є лідером у системі освіти Міністерства оборони України щодо розробки та впровадження курсів лідерства, – наголосив директор Департаменту військової освіти і науки оборонного відомства Володимир Мірненко.
Заступник начальника університету з навчальної роботи генерал-майор Сергій Салкуцан та начальник інституту державного військового управління генерал-майор Олександр Дузь-Крятченко презентували учасникам засідання Візію курсу L-5 як реалізацію ідеї розвитку системи стратегічного управління та державної політики у сфері оборони.
Фахівці університету зазначили, що курс стратегічного управління і державної політики L-5 є завершальним етапом підготовки офіцерів та державних службовців вищого рівня. Актуальність курсу обумовлена необхідністю підвищення синергії зусиль об’єктів державного і військового управління в інтересах забезпечення національної безпеки і обороноздатності України. А головною метою є підготовка військових посадових осіб, цивільного персоналу та держслужбовців, що проходять службу на найвищому професійному рівні у тісному зв’язку з політико-адміністративним рівнем.
– Основним завданням університету є створити відповідне освітнє середовище, в якому службовці вищого рівня матимуть змогу удосконалити свої знання та навички у сфері стратегічного управління і державної політики, обмінюючись досвідом та шукаючи шляхи вирішення важливих питань у змішаних групах. І фахівці університету готові та у змозі це зробити, – зазначив генерал-майор Сергій Салкуцан.
Керівниками занять під час курсу L-5 будуть призначатись кращі науково-педагогічні працівники університету, а також запрошені державні діячі у сфері національної безпеки і оборони. Більше того, програмою підготовки буде передбачено візит слухачів до органів державного управління, зокрема Верховної Ради України, Апарату Ради національної безпеки і оборони України та міністерств, які опікуються питаннями реалізації діяльності сил оборони. Варто зазначити, що нині така практика вже активно використовується під час підготовки слухачів стратегічного рівня освіти і підготовки.
Іноземні делегати позитивно оцінили виконану університетом роботу у напрямі розробки зазначеного курсу. Відбулося жваве обговорення окремих важливих питань, які є запорукою вдалої імплементації курсу L-5 в освітній процес університету. Радники країн-партнерів також надали українській стороні відповідні рекомендації, поділилися власним досвідом та баченням створення справді ефективної навчальної програми для підготовки фахівців найвищого рівня.
Пресслужба Національного університету оборони України імені Івана Черняховського