Авторські статтіНовини з Австрії

У Македонії австрійського канцлера вітали прапором Латвії

Федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц знаходиться в Македонії, де провів зустріч з прем’єр-міністром держави Зораном Заєвим. Основною темою розмови між державними діячами ставши майбутній референдум, який призначив македонський парламент для вирішення питання зміни назви держави, а також питання вступу Македонії до НАТО та Європейський союз. Відбудеться вона 30 вересня.

«Угода між Македонією та Грецією в суперечці про приналежність назви держави може вплинути на подальший позитивний розвиток подій в регіоні», — сказав Курц на спільній прес-конференції. Федеральний канцлер висловив сподівання, що на референдумі буде висока явка і всі питання, поставлені на голосування, будуть прийняті населенням Македонії. «Позитивні рішення збільшить шанси на європейські перспективи Македонії. Ми хочемо бачити Македонію в Європейському союзі», — сказав канцлер.
Прем’єр-міністр Македонії у свою чергу подякував канцлеру за підтримку в переговорах з Грецією і в планах вступу країни в Європейський союз.

Візит австрійського канцлера в Скоп’є пройшов у позитивному ключі. Однак стався невеликий казус. Перед будівлею уряду Македонії у ході урочистої зустрічі Себастьяна Курця замість австрійського прапора було піднято прапор Латвії. Два прапора між собою схожі, кожен з них має дві «червоні смуги» і білу смугу посередині. Однак прапор Австрійської республіки розділений на три рівні частини, в той час як біла смуга латвійського прапора більш вузька (співвідношення смуг прапора Латвії — 2:1:2), так і колір крайніх смуг зовсім не червоний, а карміновий.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України