У Львові згадали ще один малознаний талант праведного Митрополита Андрея Шептицького

І одному він дав п’ять талантів,
а другому два, а тому один,
кожному за спроможністю його. [Мт. 25:15]

Кажуть, немає українця, якому б Творець не дав кілька різних талантів. Стосовно до праведного Митрополита Андрея Шептицького цю народну сентенцію можна було би перефразувати так: «Не набереться більшого числа талантів, якими б Творець не обдарував праведника».

11 жовтня 2018 року у Львові на фасаді головного корпусу Національного лісотехнічного університету посвячено меморіальну таблицю Митрополитові Андрею Шептицькому, яка засвідчила черговий визначний талант праведника – вміти проглянути поза завісу майбутнього, щоби побачити і зрозуміти глобальні виклики перед усією людською цивілізацією. Направду, наскільки треба було бути прозорливим та далекоглядним, аби в часах, коли людство ще не надто відірвалось від гармонійного співжиття з природою, коли ніхто навіть у страшних снах не міг собі уявити ті глобальні загрози для довкілля, що постануть уже в не так далекому майбутньому, зрозуміти, що людина є відповідальною перед Творцем за все Ним сотворене – і розгорнути найактивнішу діяльність над збереженням природного розмаїття довколишнього світу. Мислячи чисто по-людськи, тоді видавалось нелогічним і дивним: навіщо ієрархові, керівникові суто релігійної інституції займатись невластивими для Церкви справами екології та природозбереження. Чимало сучасників Андрея Шептицького у своїй інтелектуальній та душевній простоті не здатні були зрозуміти, що це вияв одного з великих талантів, дарованих праведнику Святим Духом. Але в тому й то справа, що Митрополит мислив не людськими, але Божими категоріями і, розуміючи неповторність та святість усього сотвореного Господом, вважав одним з важливих завдань Церкви – шанобливе ставлення та розумне урядування над усім сотвореним, делеговане людині Творцем. Тим-то велетенські фінансові ресурси, а найважніше – власний розум, працю і душу – офірував він у царину збереження природи.

Меморіальну таблицю у присутності керівництва навчального закладу та обласної влади, інтелігенції Львова, Громадської ради «Святий Юр» та її автора – професора Ярослава Скакуна – освятив Митрополит та Архиєпископ Львівський Ігор (Возьняк).

Святоюрське товариство від щирого серця вітає активного свого учасника пана Ярослава з черговим напрочуд вдалим твором і бажає йому ще багато літ плідно творити на прославу Бога, а всьому Божому українському люду – на спасіння і життя вічне.

Зенон Боровець

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh