Новини

У Львові відзначили ювілей повернення собору Юра вірним УГКЦ

30 грудня 2015 року в Архикатедральному Соборі святого Юра (м. Львів, пл. св. Юра, 5) була звершена Архиєрейська Божественна Літургія з нагоди 25-літнього ювілею священства першого курсу семінарії після виходу УГКЦ з підпілля та повернення собору Юра в лоно УГКЦ. Звершив Літургію Преосвященний владика Венедикт, Єпископ-помічник Львівської архиєпархії.

Участь у Літургії взяли отці-випускники Дрогобицької семінарії, що 25 років тому були рукоположені, разом із о. Мироном Бендиком, ректором Дрогобицької духовної семінарії блж. свящмуч.. Северина, Віталія та Якима.

Проповідь виголосив о. Володимир Юськів, адміністратор парафії Благовіщеня Богородиці (смт. Великі Мости, Сокальський р-н), коротко оповівши історію священичого шляху отців-ювілярів та звернувшись до прикладу славних ісповідників віри Праведного Митрополита Андрея та Володимира Стернюка.

У завершальному слові о. Мирон Бендик оповів про великі завдання Церкви – служіння по всьому світі з вірними різних національностей, відродження правдивої Київської церкви і подякував Господеві за 25 років, прожитих у свободі, а також закликав священство продовжувати клопітку працю на славу Божу і не боятися творити нове. «Бідна та Церква, де вже не мріють, де вже доживають, Церква, яка постарілася і завтрашнього дня боїться. Вірю, що такого ніколи не станеться вашими і нашими молитвами» – зазначив отець-ректор.

Преосвященний владика Венедикт наголосив на особливості ювілею священства та 25 річниці боротьби за повернення собору Юра вірним УГКЦ. За його словами, цей невеликий курс, що виховувавася в підпіллі, став провісником майбутнього для української Церкви.

Завершився Літургія архиєрейським благословенням та спільною світлиною, на згадку про особливе святкування.

Джерело: catholicnews.org.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України