Економіка

У лютому доходи РФ від експорту нафти та газу впали на 46%

Нафтогазові доходи Росії в лютому 2023 року склали 521 млрд рублів, що на 46% менше, ніж роком раніше

Про це свідчать дані Міністерства фінансів Росії, передає «Бізнес.Цензор».

Загалом за два місяці 2023 року доходи РФ від експорту газу та нафти становили 947 млрд рублів, що також на 46% менше, ніж за аналогічний період 2022 року.

Як повідомлялося, за даними Міжнародного енергетичного агентства, доходи Росії від експорту нафти і газу в січні 2023 року впали на 38% – до $18,5 млрд порівняно з $30 млрд у січні 2022 року.

За словами виконавчого директора МЕА Фатіха Біроля, західні санкції проти російських енергоносіїв досягли своєї мети – стабілізували нафтові ринки та скоротили нафтогазові доходи Москви. Він додав, що найближчими місяцями нафтогазові доходи РФ знижуватимуться щ більше.

У грудні 2022 року почало діяти ембарго Євросоюзу на постачання нафти з Росії морем. Тоді ж ЄС запровадив санкції щодо експорту до Росії технологій, необхідних для нафтопереробки. Окрім ЄС, обмеження на імпорт російської нафти запровадили також США та Велика Британія.

У грудні ж була встановлена стеля на російські нафтові поставки на рівні $60 за барель. 5 лютого набули чинності аналогічні обмеження щодо нафтопродуктів із Росії. Для них встановлено дві стелі: на рівні $100 за барель (для дизельного палива та інших дорогих нафтопродуктів під час продажу третім країнам) та $45 за барель (для більш дешевих нафтопродуктів).

Наприкінці минулого року президент Росії Володимир Путін підписав указ про заходи у відповідь на цінову стелю, за яким забороняються поставки за контрактами з таким обмеженням.

Через скорочення доходів Мінфін та Центробанк РФ у січні вперше з весни 2020 року повернулися до продажу валюти на внутрішньому ринку. Крім того, в уряді обговорюється «одноразовий добровільний внесок» бізнесу до бюджету.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України