Авторські статтіНовини

У людей, які мало сплять і при цьому не втомлюються, краще працює пам’ять

Наукові співробітники Університету Юти прийшли до висновку, що ті люди, які мало сплять і почувають себе відмінно, краще інших розвивають довгострокову пам’ять. Результати дослідження були опубліковані в журналі Brain and Behavior.

Фахівцям вдалося виявити в головному мозку людини взаємозв’язок між нейронами, що відповідають за пам’ять і гіппокампом. Для того щоб переконатися в своїх припущеннях, вчені запросили понад 900 респондентів, які були підключені до МРТ. Завдяки отриманим результатам, вдалося вивчити нервові волокна кожного з пацієнтів.

Після цього було створене сортування всіх учасників експерименту на дві підгрупи, в кожній з яких знаходилося приблизно рівне число людей. У числі перших були ті, хто спав менше 6 годин на добу, решта потрапили в іншу. Після цього, респондентів з скаргами на втому виділили в окрему підгрупу.

Результати дослідження показали, що всі люди, які мало спали і при цьому відчували себе бадьоро, мали високий рівень довгострокової пам’яті. Пізніше з’єясувалося, що сенсорна зона кори головного мозку, гіпокамп сильно взаємопов’язана між собою. Саме тому в учасників експерименту спостерігався ефективний перехід від короткочасної в довготривалу пам’ять.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України