У крові людей виявлений ключ до перемоги над ВІЛ

Клітина, заражена ВІЛ Зображення: Custom Medical Stock Photo

Вчені з науково-дослідного інституту Скріппса (Scripps Research Institute) встановили, що в організмі більшості людей присутні імунні клітини, здатні впоратися з ВІЛ. Стаття з результатами роботи опублікована в журналі Science.

Відомо, що деякі люди, інфіковані вірусом імунодефіциту людини, можуть виробляти антитіла, які здатні ефективно нейтралізувати багато штамів небезпечного і швидко мутіруючого вірусу. Щоб змусити організм здорової людини зробити необхідні антитіла, необхідно провести імунізацію за допомогою спеціальних білків вірусу — иммуногенов (антигенів).

Успіх імунізації залежить від здатності іммуногена зв’язуватися зі спеціальними клітинами — В-лімфоцитами, активуючи їх і примушуючи виробляти антитіла. Дослідницька група виявила, що у більшості людей існують «зародкові клітини-попередники, які можуть синтезувати антитіла класу VRC01, необхідні для боротьби з ВІЛ.

Завдання вчених полягало в тому, щоб розробити такий иммуноген, який міг би зв’язатися з тими B-лімфоцитами, що потенційно відповідають за імунітет проти вірусу імунодефіциту. Для цього іммуноген повинен бути дуже специфічним, оскільки потрібні клітини-попередники дуже рідкісні серед всіх інших B-лімфоцитів.

Раніше імунологи синтезували білок-иммуноген EOD-GT8 60mer. У клінічних дослідженнях на мишах тварини, вакциновані білком, створили антитіла VRC01-класу. Якщо EOD-GT8 60mer здатний викликати подібну реакцію і в людях, то необхідно буде розробити ще кілька іммуногенів, які всі разом викличуть синтез широкого спектру антитіл, здатних боротися з ВІЛ.

Кілька днів тому в журналі Scientific Reports з’явилася стаття, в якій генетики продемонстрували здатність технології CRISPR/Cas9 видалити вірусні гени ВІЛ інфікованих Т-лімфоцитів, яких зазвичай вражає вірус. Результати роботи можуть допомогти розробити нові методи терапії хворих на Снід.

Лента.ру

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 − seventeen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh