У Криму стався викид хімічних речовин

В окупованому Криму зафіксували перевищеня гранично допустимої концентрації хлористого водню, оксиду вуглецю та фтористого водню.

Небезпечну концетрацію хімічних речовин виявили у двох містах на півночі півострова – в Армянську та Красноперекопську. Про це свідчать дані Кримського управління з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища, збір яких проводився в період з 4 березня по 11 березня.

Як зазначається, у Красноперекопську більш ніж в чотири рази перевищено гранично допустиму концентрацію хлористого водню – в 4,4 разу. Вміст оксиду вуглецю перевищив ГДК в 1,06 (одну цілу шість сотих разу).

Водночас в Армянську вміст оксиду вуглецю в повітрі перевищує ГДК в 1,04 (одну цілу чотири сотих) разу, фтористого водню – в 1,8 (одну цілу і 8 десятих) разу.

Окрім цього зазначається, що біля берегів окупованого Криму почастішали випадки загибелі червонокнижних дельфінів. Як стало відомо морські жителі гинуть через погану екологію, нестачу їжі та запалення легенів.

“У підшкірному жирі знайдених мертвих дельфінів концентрації пестицидів, що потрапляють в організм морських ссавців разом з рибою, зашкалюють. Якщо тварина починає втрачати вагу, то відбувається різке і швидке отруєння організму”, – пишуть експерти.

Тільки з початку року на узбережжях знайшли трупи 10 морських ссавців, які живуть у Чорному та Азовському морях.

“Виявлено 4 афаліни, 4 азовки та 2 білобочки. Один дельфін був знайдений в Судакському районі, 3 – у Феодосійському, 1 – в Ялті, 4 – у Севастопольському районі й 1 – в Євпаторійському”, – пишуть у повідомленні.

Морські біологи стверджують, що невдовзі серед мертвих дельфінів кількість дитинчат побільшає через вилов риби в сезон вигодовування.

“Наприклад, у минулому році піковим місяцем був травень, ми знайшли 173 китоподібних і в липні – 86 китоподібних, коли в море йшов активний лов риби, зокрема камбали. Як мінімум у 86 з виявлених дельфінів були зафіксовані прямі ознаки потрапляння в знаряддя лову риби, ще у 31 – підозри на них. Крім того, більшість загиблих тварин тонути, так і не досягаючи берега”, – стверджують екологи.

За їх словами навіть організоване дослідження цієї проблеми не дозволить виявити її першопричину.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eleven + 19 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh