Авторські статтіДуховне

У Конго ісламські радикали убили щонайменше 36 християн

 

Ісламські радикали зарубали, щонайменше, 36 християн в селищі Рвангома (Rwangoma), недалеко від м. Бені в Демократичній Республіці Конго. Атака стала найжорстокішою за останні 2 роки.

Виконавчий директор Центру з вивчення просування миру, демократії і прав людини (який документує факти насильства в Північному Ківу), Омар Кавота заявив про те, що отримав повідомлення про понад 50 убитих.

На наступний день після різанини в Рвангома, 14 серпня, десятки демонстрантів зібралися в Бені, несучи тіло одного із загиблих і скандуючи антиурядові гасла. Тільки минулого тижня президент Джозеф Кабіла відвідав цей регіон і пообіцяв працювати, щоб досягти миру.

Бойовики маловідомого угруповання «Національна асоціація звільнення Уганди» (ADF-NALU) намагаються викорінити християнство в північно-східній частині ДРК, здійснюючи напади, зґвалтування, викрадення, грабуючи і вбиваючи. Випадки насильства фіксуються майже щотижня.

Головна мета повстанців ADF-NALU – повалити уряд Уганди і замінити його ісламістським. Бойовики були змушені передислокуватися в Конго, де почали здійснювати вбивства і грабежі місцевих жителів. Незважаючи на заяву про закінчення боротьби, зроблену угрупованням в 2007 р, місцеві єпископи і громадянське суспільство неодноразово засуджували напади на мирних жителів, що здійснюються ADF-NALU після 2007 р.

Один з останніх кривавих нападів був скоєний в листопаді 2015 р. Бойовики вторглися в м. Ерінгеті, яке вважалося раніше одним з найбезпечніших. За словами місцевого пастора Ківероі, було вбито більше 20 осіб, 50 будинків спалено, лікарні, аптеки, магазини розграбовані. Християнська громада, яку він очолює, спорожніла.

«Раніше в нашій церкві налічувалося 350 чоловік. Після цього нападу залишилося тільки 10», – розповів Ківероі. Багато церков в регіоні закрилися.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

12 − 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.