У Конго ісламські радикали убили щонайменше 36 християн

 

Ісламські радикали зарубали, щонайменше, 36 християн в селищі Рвангома (Rwangoma), недалеко від м. Бені в Демократичній Республіці Конго. Атака стала найжорстокішою за останні 2 роки.

Виконавчий директор Центру з вивчення просування миру, демократії і прав людини (який документує факти насильства в Північному Ківу), Омар Кавота заявив про те, що отримав повідомлення про понад 50 убитих.

На наступний день після різанини в Рвангома, 14 серпня, десятки демонстрантів зібралися в Бені, несучи тіло одного із загиблих і скандуючи антиурядові гасла. Тільки минулого тижня президент Джозеф Кабіла відвідав цей регіон і пообіцяв працювати, щоб досягти миру.

Бойовики маловідомого угруповання «Національна асоціація звільнення Уганди» (ADF-NALU) намагаються викорінити християнство в північно-східній частині ДРК, здійснюючи напади, зґвалтування, викрадення, грабуючи і вбиваючи. Випадки насильства фіксуються майже щотижня.

Головна мета повстанців ADF-NALU – повалити уряд Уганди і замінити його ісламістським. Бойовики були змушені передислокуватися в Конго, де почали здійснювати вбивства і грабежі місцевих жителів. Незважаючи на заяву про закінчення боротьби, зроблену угрупованням в 2007 р, місцеві єпископи і громадянське суспільство неодноразово засуджували напади на мирних жителів, що здійснюються ADF-NALU після 2007 р.

Один з останніх кривавих нападів був скоєний в листопаді 2015 р. Бойовики вторглися в м. Ерінгеті, яке вважалося раніше одним з найбезпечніших. За словами місцевого пастора Ківероі, було вбито більше 20 осіб, 50 будинків спалено, лікарні, аптеки, магазини розграбовані. Християнська громада, яку він очолює, спорожніла.

«Раніше в нашій церкві налічувалося 350 чоловік. Після цього нападу залишилося тільки 10», – розповів Ківероі. Багато церков в регіоні закрилися.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh