Біблійний зоопарк в Єрусалимі. Фото

Колись давним-давно мешканці Єрусалима вирішили створити зоопарк, де зберуться всі тварини, які хоч раз згадані у Біблії. Спочатку цей зоопарк був зовсім маленьким і розташовувався в центрі Єрусалима, на вулиці Рав-Кук. А тепер він величезний і розташований у долині Малха, посеред прекрасного саду з пагорбами, струмками, квітучими деревами і власним маленьким поїздом.

Тут живуть понад 2200 звірів: від слонів до лемурів, від гірських козлів до левів, від маленьких зелених мавпочок до величезних пітонів. Деяких звірів можна гладити і годувати – вам дозволять постояти серед живих лемурів і помацати змію. У Хайфі й Тель-Авіві теж є зоопарки (в Тель-Авіві навіть сафарі-парк), але такий, з лемурами і біблійний, тільки один.

Єрусалимський Біблійний зоопарк офіційно має іншу назву – Зоосад сім’ї Тиш, за прізвищем американських благодійників. Однак у побуті містяни продовжують називати його Біблійним зоопарком, як звикли з 1940 року, коли український репатріант, професор зоології Єврейського університету Аарон Шулов відкрив живий куточок у центрі Єрусалима.

Шулов прагнув забезпечити своїм студентам можливість вивчати ссавців, рептилій і птахів, згаданих у Біблії. До того ж, він хотів зламати невидиму стіну між університетськими інтелектуалами і простим народом. Однак простий народ був незадоволений сусідством з живим куточком через запах, шум і страх, що звідти втече якась небезпечна тварина. З тих пір зоопарк, розростаючись, переїжджав кілька разів.

Зараз він займає 25 гектарів у долині на південному заході Єрусалиму. Дворівневий простір можна об’їхати на екскурсійному потязі, а можна обійти пішки, вивчаючи не тільки фауну, а й флору – в парку ростуть місцеві дерева і чагарники, багато з яких теж згадані у Біблії. Тут трапляються оливи, фіги, ріжкові дерева, гранати, фінікові пальми, фісташки, дуби, сосни. Штучне озеро біля головного входу насичується басейнами і водоспадами, що перетікають один в одного.

При згадці про біблійних тварин насамперед на думку спадає Ноїв ковчег. У вигляді Ноєвого ковчега і побудований інформаційний центр зоопарку. Тут показують фільми, проводять лекції та виставки, є сувенірний магазин і кафе на «палубі», з якої відкриваються чудові краєвиди на Єрусалимські пагорби.

Ноїв ковчег тут розглядають як символ охорони природи. Це дуже важлива тема для зоопарку, в якому посилено працюють для збереження зникаючих видів тварин, і не тільки тих, що згадані у Біблії. Деякі види, які зникли в регіоні, так успішно вивели у Біблійному зоопарку, що тепер їх нащадки населяють заповідники по всьому Ізраїлю. Серед них – сирійський бурий ведмідь, африканська антилопа аддакс, перська лань (коли 1979 року в Ірані відбулася ісламська революція, ізраїльтяни, що покидали країну, вивезли п’ять контейнерів з перськими ланями, і тепер в Ізраїлі найбільша в світі популяція цих оленів). У зоопарку рятують дуже різних тварин – від грифів до сліпих креветок.

Тут представлено близько 300 видів тварин (понад 2 тисячі особин) – леви, носороги, мавпи, зебри, кенгуру, пінгвіни, папуги, змії, хамелеони, фламінго… Вони живуть у природному середовищі – від африканської савани до тропічного лісу. Діє ветеринарний центр з операційними, лабораторією і карантинним блоком. У «дитячому зоопарку» можна гладити і годувати карликових кіз, овець, кролів, а в спеціальному басейні – коропів коі. Фрукти, овочі та м’ясо, потрібні для харчування звірів, безкоштовно постачають ізраїльські компанії як десятину.

У зоопарку зібрані майже всі біблійні тварини – майже, тому що всіх зібрати неможливо: наприклад, левіафана і єдинорога вже не знайти.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 + 20 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh