Авторські статтіНовини

У Китаї відрахували з університету п’ятьох студентів за те, що приватно молилися

Уряд університету в східно-китайській прибережній провінції Шаньдун відрахував п’ятьох студентів-християн за те, що вони приватно молилися в одній з аудиторій університету.

Про це повідомила організація «ChinaAid», що стежить за становищем християн у найбільш густонаселеній країні світу. Вигнали Лі Бінбіна, Чжана Які, Чена Хуейюня, Ні Вангію і Чена Пінга, а шостого затриманого студента – Цзя Ронга залишили в університеті.

Цю справу оприлюднили і розголосили, ймовірно, в результаті доносу одного з колег п’ятірки, а місцева поліція увійшла на територію Колегіуму Shandong Yingcai після отримання фото цілої групи осіб, що молилися. Це зробив хтось анонімно, припускається, однак, що це був студент член Ліги Молодих Комуністів.

Формально відрахування студентів відбулося на основі циркулярного листа, який написав кілька тижнів тому провінційний Департамент у справах освіти в провінції Шаньдун. У цьому тексті, розісланому у всі коледжі та університети, йдеться, що «незаконними» треба вважати «релігійні зустрічі за участю трьох і більше осіб». Наказали також виганяти з університету осіб за «будь-яку іншу діяльність релігійного типу».

Це повідомлення є ще одним підтвердженням зростаючого контролю та нетолерантності китайського комуністичного уряду щодо будь-яких зовнішніх ознак релігійності. Останніми місяцями в різних випадках президент країни Сі Цзіньпін та інші високопосадові китайці пояснили, що віра – в кожному з її проявів, визнаним урядом – має бути вільною від будь-яких закордонних упливів і має залишатися поза межами навчальних закладів.

Тим часом триває підготовка до довгоочікуваної загальнонаціональної зустрічі на саміті щодо релігій. Її організовує Державне управління у справах релігій, яке на своєму сайті оголосило, що на наступному саміті переглянуть закон регулювання і контролю за діяльністю різних релігій та їхніх послідовників. Віце-директор Управління Chen Zhongrong сказав, що на зустрічі говоритимуть про «інтенсивне» формування місцевих релігійних лідерів. Очікується участь президента Сі Цзіньпіна.

Багато християн побоюються, що майбутня зустріч внесе ще більше неточностей в життя їхніх спільнот, що вже мають обтяжливі обмеження.

Джерело: ekai.pl

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.