Авторські статтіТехно

Квантові комп’ютери вже через 10 років можуть стати реальністю

Квантові комп’ютери здаються на сьогоднішній день чимось з області наукової фантастики, проте, за прогнозами вчених, вони цілком можуть перетворитися на реальність вже через 5 – 10 років, інформує bagnet.org.

“Ці системи зараз знаходяться в зародковому стані. Їм притаманні свої обмеження, незважаючи на те, що деякі види обчислень виконують вони набагато швидше традиційних комп’ютерів. Але коли нарешті з’являться повністю працездатні квантові системи, ІТ-галузі, комерційним компаніям, держструктурам і рядовим користувачам доведеться все переосмислювати і навчитися не виконувати звичнні рішення “, – заявив Чарльз Кінг – аналітик компанії Pund-IT.

Такий час ще не настав, але вчені впевнено наближають його. Ну а поки в світі фізики та комп’ютерної галузі ведуться активні дебати щодо того, чи дійсно компанія D-Wave Systems з Канади зуміла створити квантовий комп’ютер.

Google і NASA, більше року тестували прототип D-Wave Systems, стверджують, що комп’ютер D-Wave 2X може вирішувати складні завдання в сто мільйонів разів швидше одноядерного комп’ютера. Голова відділу проектування корпорації Google Хартмут Невен стверджує, що прототип D-Wave Systems за секунду може вирішувати складні завдання, на вирішення яких у одноядерного комп’ютера піде 10000 років.

Google і NASA були вражені досягненнями канадської компанії і уклали з нею договір, що передбачає тестування нових систем D-Wave Systems, розроблених в найближчі 7 років.

Але у D-Wave Systems є конкуренти, які також займаються розробкою квантових комп’ютерів. Представники корпорації IBM ще в квітні заявили, що їх дослідникам вдалося домогтися успіхів, які дозволять наблизитися до створення працюючої квантової системи відразу на кілька років.

Тепер корпорація приступає до реалізації програми дослідницького агентства IARPA, яке підпорядковується Управлінню директора національної розвідки Сполучених Штатів. IBM отримала багаторічний грант на дослідницькі роботи, що дозволить компанії продовжити роботу над створенням квантової системи.

Аналітик IDC Стівен Конвей вважає, що перш ніж квантові комп’ютери сформують серйозний ринок, пройде багато років. А ось Чарльх Кінг упевнений, що відчути можливості квантових комп’ютерів можна буде значно раніше. На його думку, IBM заклала основи, що дозволяють вченим швидше, ніж очікувалося, просуватися вперед, тому квантові комп’ютери можуть стати реальністю вже через 5 – 10 років.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.