У Китаї розробили електронну шкіру, що змінює колір

Прес-служба пекінського університету Цінхуа повідомила, що вчені університету розробили цей матеріал на основі графена, двовимірної аллотропної модифікації вуглецю, який утворює шар атомів вуглецю (шкіру) в один атом.

Найтонший шар графену, отриманий в результаті лазерного скрайбування, при цьому надзвичайно стійкий до вигинів та інших механічних впливів. Крім своєї гнучкості, графен ще й прозорий, тому має великий потенціал для виробництва гнучких електронних компонентів.

Китайські вчені помітили, що при деформації графену змінюється його колір. І чим більше розтягується матеріалу, тим сильніше зміна кольору.

Назвали вчені свою електронну шкіру e-skin (за тим же принципом, що і електронні чорнила e-ink). Крім розтягування, електронна шкіра реагує зміною кольору на зміну температури і тиску.

Китайські дослідники продемонстрували, як електронна шкіра може наноситися за допомогою води на шкіру людини, на шовк і листя. Реагувати вона може на голос, серцебиття і дихання. Технологія лазерного скрайбування дозволяє виготовити змінює колір електронну шкіру» за індивідуальними параметрами.

Безсумнівно, що це винахід знайде застосування в медицині і в області штучного інтелекту.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

13 + 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh