Духовне

У Гошеві провели сімейну реабілітацію учасників АТО/ООС

Завершилась чергова реабілітація для сімей бійців АТО/ООС, яку проводить Українська Греко-Католицька Церква. Традиційно духовно-психологічне відновлення відбувалось у монастирі сестер Пресвятої Родини, що знаходиться у селищі Гошів Івано-Франківської області.

Проводила реабілітацію комісія у справах душпастирства охорони здоров’я в рамках діяльності Координаційної Ради з питань душапастирства у кризових ситуаціях УГКЦ.

Цього разу у реабілітації взяло участь 19 бійців із дружинами. Програма традиційно передбачає трикомпонентний підхід – допомогу у відновленні для духа, душі та тіла. Із реабілітантами протягом тижня працюють капелани та психологи. Разом вони вчаться, як зцілювати душевні та духовні рани, відбудовувати свої стосунки та наповнюватися цінностями. Важливий акцент у реабілітації покладено на розуміння пережитого бійцями бойового стресу і тривоги дружин, та того, які наслідки для стосунків може мати отриманий ними важкий досвід. Учасники вчаться, як справлятися із пережитим разом.

Під час цього туру реабілітації усі учасники були з східних чи центральних регіонів України. Для більшості із них це був перший досвід близького спілкування Богом, молитви чи безпосереднього спілкування із священиками. Учасників відвідав також голова Координаційної Ради з питань душпастирства у кризових ситуація УГКЦ владика Богдан (Манишин), Єпископ-помічник Стрийський. Зустріч із ним була особливо теплою та безпосередньою. Бійці задавали питання, які їх тривожать та отримували щирі відповіді і настанови владики. Своєрідним підсумком зустрічі стали слова одного із учасників: «Зараз про нас [бійців] багато хто забув, і влада, і часто волонтери виснажилися… Дякую Вам, що Ви про нас не забули і робите цю реабілітацію!».

Під час тижня відновлення учасники отримують професійні сеанси масажу та поради із фізичної реабілітації. Для них організовують цікаві поїздки: до Гошівського монастиря оо. Василіан, де знаходиться чудотворна ікона Гошівської Богородиці, в унікальний інтерактивний Центр спадщини Вигідської вузькоколійки та на термальні води і замки Закарпаття. Кожен день насичений та наповнений гарними емоціями та цікавими подіями.

В рамках діяльності Координаційної Ради з питань душпастирства у кризових ситуаціях УГКЦ окрім реабілітації сімей бійців, організовуються між іншим, також групи взаємодопомоги для дружин учасників АТО/ООС по всій Україні, проводиться навчання священства, монашества, семінаристів та інших спеціалістів щодо проблематики ПТСР та наслідків війни, відбуваються реколекції для внутрішньо переміщених осіб.

Мар’яна Бісик,
Голови Координаційної Ради з питань душпастирства
у кризових ситуаціях УГКЦ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.