У горах Чехії оголошено третій рівень лавинної небезпеки

У четвер, 3 січня, Гірничорятувальна служба Чехії оголосила третій рівень лавинної небезпеки в горах Карконоше. За останні два дні там випало 30 сантиметрів снігу, який ліг в скельні жолоба з підвітряного боку і тепер знаходиться в нестабільному стані.

Всього на гребенях гір купами лежить близько метра снігу. Ймовірність сходження лавин зросла також із-за значних коливань температури повітря в останні дні.

На своєму офіційному сайті відомство пояснило, що при третьому з п’яти рівнів небезпеки лавини можуть сходити при мінімальному зовнішньому навантаженні. Також підвищується ймовірність мимовільних східців. Разом з тим умови для туризму залишаються прийнятними, якщо пересуватися тільки по спеціально позначених трасах і уникати схилів крутіше 30 градусів.

Традиційно в горах Крконоше утворення лавин найбільш ймовірно в наступних місцях: Kotelní jámy, údolí Bílého Labe od Boudy u Bílého Labe, Kozí hřbety, Labský, Obří, Dlouhý, Modrý důl.

Щорічно там сходити кілька десятків лавин. Останньою жертвою цього природного явища в Крконошах став 28-річний скі-альпініст. Він загинув 5 лютого 2015 року.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh