метелик-листовидка

Королева камуфляжу – метелик-листовидка. Відео

Назва цієї публікації напевно вже прекрасно говорить сама за себе. Погляньте на сухий листок на фотографії вище. Що ви бачите? Він сухий, мертвий і помятий, а потемнілі прожилки, що розтягнулися по всій поверхні листочка – останнє нагадування про його колишньої свіжості і смарагдовому забарвленні … Втім, якщо придивитися уважніше, ви помітите очі і ніжки! Насправді це зовсім не лист, а дуже навіть привабливе комаха, якщо дізнатися його трохи краще.

Якщо постаратися, цю дивовижну денну метелика можна зустріти всюди в тропіках Азії від Індії до Японії і в Африці. Вид з фотографії по-науковому називається Kallima inachus, хоча частіше його величають помаранчевої або індійської метеликом-листовидки. Незвичайна зовнішність цієї комахи (захисне забарвлення) допомагає йому переховуватися від ненажерливих хижаків, адже неможливо з’їсти те, чого ти не бачиш. Але варто дочекатися того моменту, коли метелик розкриває свої крила, і ви будете просто вражені її прихованою красою.

На відео ви можете більше дізнатися про такого дивовижного метелика :

Це чудове перевтілення – з засохлого і пожовклого листа на метелика з розкішними яскравими крилами. В один момент майстерний камуфляж змінюється на неймовірно яскравий і помітний образ – комаха немов хвалиться своїм вбранням, розкриваючи перед спостерігачами візерунок з чорної верхівки, помаранчевої смужки і білого «вічка» на насиченому синьому тлі поверхні тонких крил. Можливо, ці білі цятки з’явилися теж для захисту, щоб обманювати потенційних хижаків.

Фото: Wikimedia

Самки і самці метеликів-лістовидок виду Kallima inachus зовні майже не відрізняються, і недосвідчений спостерігач помітить хіба що невелику різницю в їх розмірах – самки зазвичай більші. До того ж кінчик їх переднього крила довше, ніж у самців. Ще у самок зовнішня поверхня крила буває руде. Однак у цього виду є й інша цікава риса, пов’язана з його зовнішністю. Калліми відрізняються за кольором і розмірам ще й в залежності від того, вибралися вони з лялечки в посушливу або в дощову погоду. На фотографії нижче ви якраз можете порівняти самку, що з’явилася на світ в сезон посухи (зліва), і метелика, що покинули свій кокон в сезон дощів (праворуч).

Фото зліва: J.M.Garg / Wikipedia, фото праворуч: Nandini Velho / Wikipedia

Фото: Wikipedia

З обох сторін крила листовідок виглядають інакше в залежності від погоди, під час якої їм судилося відправитися в свій перший політ. Одна комаха відповідно посушливого сезону виглядає більш тьмяним і бляклим, а інше – як ніби воно щойно потрапило під дощ і тому здається явно яскравіше і соковитіше.

Фото: Wikimedia

Метелики-листовидки дуже добре літають і здатні на дуже далекі перельоти. У повітрі на Калле часто нападають птиці, тому в разі атаки в небі їм доводиться хаотично змінювати траєкторію свого польоту і скоріше спрямовуватися в ліс, щоб злитися там з опалим листям. Як тільки метелик добирається до дерев, вона закриває свої крила і завмирає. У такому вигляді хижак просто не в змозі розпізнати свою жертву на тлі крони і відправляється на пошуки нової жертви.

Фото: fotopamas

Метелики-листовидки – не такі вже й рідкісні комахи, хоча в Китаї їх вже зарахували до виду, що знаходиться під загрозою зникнення. У багатьох частинах світу в рік з’являється по 3 нових покоління Каллен, хоча в другому поколінні зазвичай входить в стан діапаузи (гальмування обміну речовин і зупинки формообразовательних процесів) і проводить зиму в стані сплячки до приходу весни, коли ці метелики нарешті відновлюють свій цикл розвитку . Представники першого і третього покоління зазвичай не схильні до таких циклів Діапауза, що вказує на велику кількість поживних речовин в сезони їх перетворення на дорослу особину. А ось гусениці листовідок навпаки зовсім вибагливі в їжі і готові з’їсти практично що завгодно і в будь-яких кількостях.

Як ви вже переконалися, наш світ населяють дуже різні і просто дивовижні істоти, так що залишається тільки сподіватися, що вони ще довго будуть прикрашати нашу Землю десь посеред азіатських тропіків.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty − 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh