У Франції розпочали процес беатифікації о. Жака Амеля

На пасхальному богослужінні в соборі французького міста Руана прозвучала звістка, якою поділився з віруючими архієпископ Домінік Лебрен: почався канонічний процес беатифікації о. Жака Амеля. 26 липня минулого року 85-річний священик був страчений ісламськими екстремістами під час Святої Меси в парафіяльній церкві містечка Сент-Етьєн-дю-Рувр.

У минулий понеділок перед мікрофонами Радіо Ватикану монс. Лебрен зазначив, що «хоча таке рішення в цілому і очікувалося, почувши про нього, віруючі були вражені. О. Амель не тільки не забутий, але і продовжує притягувати людей: крок за кроком він стає світлом, надією, якої ми так потребуємо», – підкреслив єрарх, і «це відноситься не тільки до християнської громади».

«Не вщухла біль родичів о. Амеля і його парафіян, які були дійсно дуже близькі до нього, – зазначив монс. Лебрен. – Однак не вщухає і занепокоєння, тому що теракти тривають: Швеція, Єгипет. Здається, що ці прояви насильства ніколи не закінчаться, особливо проти наших братів християн. Я думаю про єгипетських коптів, і ми відчуваємо глибоку єдність з ними».

Говорячи про беатифікацію о. Жака Амеля, єрарх зазначив, що «тепер, коли процес відкритий, ми починаємо перший великий етап на рівні єпархії: збираємо всі письмові праці о. Амеля, включаючи його проповіді; ці документи будуть проаналізовані богословами. Потім почнуться слухання свідків його смерті і життя: родичів, священиків, парафіян. В кінці єпархіального етапу ми складемо спеціальний звіт, який потім з усіма додатками буде відправлений до Риму. Конгрегація з канонізації святих призначить юриста, який збере всю необхідну документацію і представить її Папі Римському. Тоді буде прийнято остаточне рішення про визнання мучеництва о. Жака Амеля».

Архієпископ Руана зізнався, що був дуже зворушений реакцією місцевих священиків, які дізналися новину: вони захоплювалися, але також говорили, що на місці о. Жака міг би опинитися кожен з них. «Рани залишаються, чималі психологічні та духовні рани. І в той же час пастирі дуже раді, що їх попутник, який відрізнявся скромністю, тепер став знаком надії для всіх нас», – підкреслив монс. Лебрен.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh