У Франції проблеми з мусульманами: вони хочуть запровадити шаріат

Мусульмани в Франції не піддаються секуляризації. Ще 30 років тому можна було припустити, що іслам розділить долю головних християнських визнань. Однак тенденції виглядають протилежними. Секуляризацію стримано, а мусульмани стають щоразу більш практикуючими.

Відповідно до останніх досліджень інституту IFOP, впродовж останніх 30 років відсоток мусульман, котрі ходять на щотижневу молитву до мечеті, збільшився з 16 до 38. Зростає також відсоток магометан, котрі дотримуються ісламської заборони вживати алкоголь і практикують піст в Рамадан. Як вважають представники інституту IFOP, саме зростання побожності серед мусульман не повинно нас лякати. Насторожують інші дані.

Виявляється, що серед французьких мусульман існує досить широка і постійно зростаюча група, яка не визнає цінності французької держави. 37% мусульман, серед них 49% – молодь, вважають, що власне світськість держави має пристосовуватись до релігії, а не навпаки. Що більше, 27% визнавців ісламу у Франції вважають, що закон шаріату має мати верховенство над французькими законами.

На думку головного редактора французького католицького видання «La Croix», такі дані є серйозним викликом для французького суспільства. Виявляється, що воно не розуміє своїх мусульманських родичів, а французькі школи не спроможні виховати їхніх дітей лояльними громадянами. Навіть серед мусульман, котрі здобули в Франції вищу освіту, 20 відсотків вважають, що краще застосовувати шаріат, аніж закони республіки. «Це важлива поразка нашої системи шкільної освіти», – цитує головного редактора «La Croix» Vatican News.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 + 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh