Духовне

У Донецькому екзархаті провели реколекції для родин священників

Духовні науки для священничих родин Донецького екзархату відбувалися 9–13 серпня 2021 року в місті Генічеську. Реколектантами були о. Мирон Сачик, голова Комісії у справах родини Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, разом зі своєю дружиною Надією.

Участь у реколекціях взяли священнослужителі разом зі своїми дружинами та дітьми. Важливим елементом стала практика ділення досвідом. Отець Мирон і їмость Надія розповідали присутнім про досвід свого подружнього життя, проблеми, які виникали на цьому шляху та способи їх вирішення. Подружжя має неабиякий досвід у сімейному житті та вихованні дітей, аджe, крім чотирьох власних, адоптували ще трьох дітей різного віку.

Розклад дня під час реколекцій охоплював Божественну Літургію, богослуження добового кола, а також приватні молитви, духовні науки й час на спілкування між собою. Протягом усіх днів були присутніми волонтерки, які дивилися за дітьми, поки їхні батьки відвідували духовні конференції. Час проводили з користю для усіх: науки для батьків, розваги для дітей, спільна молитва, теплі розмови й активний сімейний відпочинок на морі.

До Генічеська завітав владика Степан Меньок, екзарх Донецький, привітав учасників та уділив усім пастирське благословення. У коментарі пресслужбі Донецького екзархату, архиєрей зазначив, що найголовніший аспект таких сімейних реколекцій – час, проведений разом.

«Важливий момент будь-яких реколекцій у тому, щоб побути разом і поспілкуватися між собою. Ми проводимо реколекції для священників, окремі реколекції для їмостей, а на цих – зустрілись родини наших отців. Великі відстані між парафіями на Сході України не дають можливості для частих зустрічей та живого спілкування між сім’ями наших священнослужителів», – прокоментував єпископ.

Архипастир також звернув увагу на те, як між собою спілкуються діти зі священничих родин і висловив надію, що буде можливість проводити такі реколекції частіше: «Щойно я приїхав маленький син одного з наших священників одразу представив мені всіх інших дітей – це дуже цікаво, як діти ладнають між собою і починають вникати у життя Церкви. Духовні вправи, на яких присутня всі члени сім’ї – від зовсім маленьких грудних діток до батьків, – це дуже цінний духовний досвід. Я мав можливість поспілкуватись із кожною їмостю і зробив висновок, що наші священничі подружні пари – дуже добрі сім’ї, котрі творять між собою неймовірну атмосферу, яку і я зміг відчути з великою радістю на душі. Не раз виникають різного роду проблеми та труднощі у пасторальному чи сімейному житті, трапляються різні негаразди, і це велика радість для священника – мати поряд дружину, яка підтримає і допоможе ці всі негативні речі усунути, а особливо тут, на місійних теренах. Я переконався, що такі реколекції необхідно проводити щороку, щоб наші родини мали нагоду і відпочити фізично, й одержати духовну користь, тому ми старатимемося знаходити необхідні для цього кошти».

Голова Комісії у справах родини Донецького екзархату УГКЦ о. Іван Колосок висловлює щиросердну подяку владиці Степанові, о. Миронові та п. Надії, а також усім сім’ям священників, які взяли участь у реколекціях.

Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України