Техно

У Дніпрі виготовляють безпілотники глибинної розвідки “Чаклун”. Відео

Фото: Суспільне Дніпро

Дніпровські авіамоделювальники виготовили для Збройних сил України безпілотник “Чаклун”, який є непомітним літаком-розвідником, що не видно на радарах.

Він працює на великій висоті, тож збити його вкрай важко. Передає Суспільне.

“Ми можемо долати відстань більш ніж 100 км, і це глибинна розвідка. Це можливість “дати очі” високоточній зброї, яку нам надають союзники. Це можливість розвідувати в глибину до 50 км”, — говорить президент Федерації авіамодельного спорту Дніпропетровщини Дмитро Панченко.

За його словами, процес виготовлення “Чаклуна” проходить в декілька етапів.

“Ми його збираємо, склеюємо, фарбуємо. Начиняємо мотором, дротами, радіоелектронними приладами, які дозволяють йому робити свою місію: автономно проводити розвідку в дуже жорстких умовах протидій засобам радіоелектронної боротьби”, — каже Дмитро.

Зараз комплектуючі для безпілотника привозять з-за кордону. У планах — організувати власне виробництво. Це допоможе пришвидшити процес виготовлення безпілотників та знизити їхню собівартість.

Ще одна модель безпілотника — “Великий Чаклун”.

“Розмах у нього три метри. Ми його вже облітали. Багатоцільова “пташка” як розвідних місій, так і різних інших. Фюзеляж і деякі силові елементи — все українська розробка”, — говорить авіамоделювальник.

Зараз “Чаклуни”, які виготовляють у Дніпрі, працюють на всіх ділянках фронту. Деякі з них здійснили вже понад сотню вильотів. Однак, зазначають розробники, безпілотники — розхідний матеріал на фронті, тому в них завжди є потреба.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України