У Чехії високопоставлена чиновниця звільнилася через скандал з житлом

Голова Державного інституту охорони здоров’я Чехії (SZ?) Йитка Сосновцова подала у відставку після оприлюднення результатів перевірки, яку в її відомстві провело Вища аудиторське бюро ЧР (Nejvy??? kontroln? ??ad). Інспектори виявили ряд суттєвих порушень.

Осібно серед них стояло зловживання службовими квартирами. Керівні працівники інституту, в тому числі і його голова, жили в них практично безкоштовно. Так, Сосновцова платила за квартиру площею 53 кв. м, розташовану на кордоні престижних празьких районів Виногради і Вршовіце, всього 960 крон в місяць. Причому ця сума включала в себе всі комунальні платежі.

Всього SZ? здавав співробітникам 19 таких квартир. Ціни за оренду коливалися від 960 до 5710 крон залежно від місця розташування і метражу. Майже у всіх випадках договір оренди укладався на певний строк, тоді як у Сосновцовой він був безстроковим з 10 грудня 2013 року.

Сама чиновниця заявила, що ціна оренди відповідала якості житла, в якому вже давно не було ремонту. Крім того, в даній квартирі вона зупинялася , коли відправлялася у відрядження, оскільки постійно живе в передмісті Праги.

Для порівняння, сьогодні квартири в названому районі здаються за ціною від 15 до 25 тис. крон без урахування комунальних платежів.

Перевіряючий орган виявивши і інші серйозні порушення – інститут необґрунтовано перевищив допустимі бюджетні витрати на 67 млн крон, і допустивши ряд помилок в ході тендерів на закупівлю медичного обладнання.

У зв’язку з виявленими фактами Вища аудиторське бюро ЧР має намір звернути в поліцію. В даний час ведеться підготовка відповідних документів. Сосновцова подала заяву про відставку особисто міністру охорони здоров’я Чехії Адаму Войтеху.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 + 16 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh