Авторські статтіДіаспора

У Чехії високопоставлена чиновниця звільнилася через скандал з житлом

Голова Державного інституту охорони здоров’я Чехії (SZ?) Йитка Сосновцова подала у відставку після оприлюднення результатів перевірки, яку в її відомстві провело Вища аудиторське бюро ЧР (Nejvy??? kontroln? ??ad). Інспектори виявили ряд суттєвих порушень.

Осібно серед них стояло зловживання службовими квартирами. Керівні працівники інституту, в тому числі і його голова, жили в них практично безкоштовно. Так, Сосновцова платила за квартиру площею 53 кв. м, розташовану на кордоні престижних празьких районів Виногради і Вршовіце, всього 960 крон в місяць. Причому ця сума включала в себе всі комунальні платежі.

Всього SZ? здавав співробітникам 19 таких квартир. Ціни за оренду коливалися від 960 до 5710 крон залежно від місця розташування і метражу. Майже у всіх випадках договір оренди укладався на певний строк, тоді як у Сосновцовой він був безстроковим з 10 грудня 2013 року.

Сама чиновниця заявила, що ціна оренди відповідала якості житла, в якому вже давно не було ремонту. Крім того, в даній квартирі вона зупинялася , коли відправлялася у відрядження, оскільки постійно живе в передмісті Праги.

Для порівняння, сьогодні квартири в названому районі здаються за ціною від 15 до 25 тис. крон без урахування комунальних платежів.

Перевіряючий орган виявивши і інші серйозні порушення – інститут необґрунтовано перевищив допустимі бюджетні витрати на 67 млн крон, і допустивши ряд помилок в ході тендерів на закупівлю медичного обладнання.

У зв’язку з виявленими фактами Вища аудиторське бюро ЧР має намір звернути в поліцію. В даний час ведеться підготовка відповідних документів. Сосновцова подала заяву про відставку особисто міністру охорони здоров’я Чехії Адаму Войтеху.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України