У Чехії гострий дефіцит клінічних психологів

Чехія відчуває гостру нестачу клінічних психологів, дитячих клінічних психологів і психотерапевтів.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу Barrandov.

Щорічно близько 650 тис. жителів Чехії страждають від тих чи інших душевних захворювань, зростає споживання антидепресантів.

При цьому прийому в клінічного психолога доводитися чекати місяцями, є випадки піврічного очікування прийому. Головна проблема полягає в необхідності швидкого втручання психотерапевтів у випадку депресії, агресивної поведінки, синдрому дефіциту уваги і гіперактивності у дітей, реакції на стрес і так далі.

Психотерапевти звинувачують страхові компанії, які влаштовують складні процедури відбору для підписання договору з фахівцем. У головної страхової компанії VZP в свою чергу керуються виключно постановами уряду. Згідно з ними, психотерапевт повинен перебувати максимум в годині їзди від будь-якого пацієнта. Але ситуація ускладнюється з-за того, що за законом страховики не зобов’язаннями забезпечувати психотерапевтів, які підписали з ними договір, приміщенням для прийому пацієнтів.

Все це призвело до того, що у Чехії на 100 тис. осіб припадає 8 клінічних психологів. Всесвітня організація охорони здоров’я вимагає наявності 26 фахівців на 100 тис. осіб.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh