Авторські статтіДіаспора

У Чехії гострий дефіцит клінічних психологів

Чехія відчуває гостру нестачу клінічних психологів, дитячих клінічних психологів і психотерапевтів.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу Barrandov.

Щорічно близько 650 тис. жителів Чехії страждають від тих чи інших душевних захворювань, зростає споживання антидепресантів.

При цьому прийому в клінічного психолога доводитися чекати місяцями, є випадки піврічного очікування прийому. Головна проблема полягає в необхідності швидкого втручання психотерапевтів у випадку депресії, агресивної поведінки, синдрому дефіциту уваги і гіперактивності у дітей, реакції на стрес і так далі.

Психотерапевти звинувачують страхові компанії, які влаштовують складні процедури відбору для підписання договору з фахівцем. У головної страхової компанії VZP в свою чергу керуються виключно постановами уряду. Згідно з ними, психотерапевт повинен перебувати максимум в годині їзди від будь-якого пацієнта. Але ситуація ускладнюється з-за того, що за законом страховики не зобов’язаннями забезпечувати психотерапевтів, які підписали з ними договір, приміщенням для прийому пацієнтів.

Все це призвело до того, що у Чехії на 100 тис. осіб припадає 8 клінічних психологів. Всесвітня організація охорони здоров’я вимагає наявності 26 фахівців на 100 тис. осіб.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.