Українці в Чехії

У Чехії перевіряють можливе зараження новим штамом коронавірусу омікрон

Новий штам «південноафриканського» короновірусу виявили у жінки, яка повернулася із Намібії. Про це в суботу журналістам повідомив представник міністерства охорони здоров’я республіки Данієл Кеппл.

«На даний момент у нас є один підозрілий зразок, який виявив PCR-тест. Водночас він додав, що зараз зразок відправлено на додаткове генетичне дослідження до Державного медичного інституту ЧР, який найближчою годиною підтвердить чи спростує наявність нового штаму. Найімовірніше, це відбудеться в неділю.

За даними телеканалу Nova, йдеться про мешканку міста Ліберець.

У свою чергу голова чеського уряду Андрій Бабіш уточнив, що жінка відпочивала у Намібії, а до Чехії повернулася через ПАР та Дубай. За словами прем’єра, пацієнтка прищеплена від коронавірусу.

Нагадаємо, напередодні Всесвітня організація охорони здоров’я позначила виявлення у ПАР штам коронавірусу В.1.1.529 грецькою буквою омікрон. Вчені організації повідомили, що цей варіант коронавірусу «має велику кількість мутацій, низка яких викликає занепокоєння». За попередніми даними, ризик заразитися цим штамом набагато вищий, ніж вже відомими.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України