Українці в Чехії

У Чехії нелегально працюють 250-300 тисяч іноземців. Найчастіше – українці

Посередницькі агентства працевлаштували в Чехії близько 250 тис. іноземців. Ще від 250 до 300 тис. іноземців працюють в Чехії з різними порушеннями закону.

Про це в інтерв’ю Info.cz заявив президент Асоціації агентств з працевлаштування Радован Буркович.

За його словами, найчастіше нелегально в Чехії працюють українці.

«Можу назвати три способи, які українці використовують для нелегального працевлаштування в Чехії. Перший — приїзд на 90 днів в рамках безвізового режиму і робота, наприклад, в готелі. Тобто, іноземець та живе в готелі і працює в ньому. Другий спосіб використовують ті, у кого є польські робочі візи. Також чимало тих, у кого є фальшиві угорські посвідчення особи. Їх дуже складно виявити, хоча ці люди не знають угорської мови. Вони платять мафії до двох тис. євро, щоб потрапити в ЄС. Вони знають, що витрати окупляться», — сказав Радован Буркович.

За його словами, чеському бізнесу потрібні сотні тисяч працівників, і підвищення річної квоти на працевлаштування українців до 40 тис. людина нічого не вирішить.

Нагадаємо, чеські міністерства і відомства опублікували спільну заяву, в якій висловлюють занепокоєння зростаючим числом українців, які працюють в Чехії на підставі віз, виданих в інших країнах ЄС. Головним чином, мова йде про польські робочі візи. Під заявою підписалися МВС, міністерство праці та соціальних справ, Управління по працевлаштуванню, Державне управління інспекції праці, Поліція у справах іноземців, Митна служба.

«Дійсний дозвіл на перебування, виданий іншій державі ЄС, дозволяє громадянину третьої країни тимчасово перебувати в Чехії, але не працювати. Для працевлаштування необхідно отримати дозвіл на роботу, видане чеськими органами, якщо інше не передбачено законом», — йдеться в заяві.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України