У Чехії нелегально працюють 250-300 тисяч іноземців. Найчастіше – українці

Посередницькі агентства працевлаштували в Чехії близько 250 тис. іноземців. Ще від 250 до 300 тис. іноземців працюють в Чехії з різними порушеннями закону.

Про це в інтерв’ю Info.cz заявив президент Асоціації агентств з працевлаштування Радован Буркович.

За його словами, найчастіше нелегально в Чехії працюють українці.

«Можу назвати три способи, які українці використовують для нелегального працевлаштування в Чехії. Перший — приїзд на 90 днів в рамках безвізового режиму і робота, наприклад, в готелі. Тобто, іноземець та живе в готелі і працює в ньому. Другий спосіб використовують ті, у кого є польські робочі візи. Також чимало тих, у кого є фальшиві угорські посвідчення особи. Їх дуже складно виявити, хоча ці люди не знають угорської мови. Вони платять мафії до двох тис. євро, щоб потрапити в ЄС. Вони знають, що витрати окупляться», — сказав Радован Буркович.

За його словами, чеському бізнесу потрібні сотні тисяч працівників, і підвищення річної квоти на працевлаштування українців до 40 тис. людина нічого не вирішить.

Нагадаємо, чеські міністерства і відомства опублікували спільну заяву, в якій висловлюють занепокоєння зростаючим числом українців, які працюють в Чехії на підставі віз, виданих в інших країнах ЄС. Головним чином, мова йде про польські робочі візи. Під заявою підписалися МВС, міністерство праці та соціальних справ, Управління по працевлаштуванню, Державне управління інспекції праці, Поліція у справах іноземців, Митна служба.

«Дійсний дозвіл на перебування, виданий іншій державі ЄС, дозволяє громадянину третьої країни тимчасово перебувати в Чехії, але не працювати. Для працевлаштування необхідно отримати дозвіл на роботу, видане чеськими органами, якщо інше не передбачено законом», — йдеться в заяві.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

11 − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh