Папа: Молімося за тих, хто перебуває в стані важкої хвороби

У Франції розпочалася процедура припинення штучного живлення та гідратації Вінсента Ламберта, пацієнта, що понад десять років перебуває в лікарні після ДТП. Святіший Отець нагадує, що життя – це цінний Божий дар.

«Молімося за тих, які перебувають у стані важкої недуги. Завжди оберігаймо життя – Божий дар – від його початку до природного завершення. Не піддаваймося культурі відкинення, немов непотребу», – такий заклик Папа Франциск поширив через аккаунт @pontifex в Твіттері, в понеділок, 20 травня 2019 р., в день, коли в лікарні у Реймсі, Франція, лікарі розпочали процедуру відключення від штучного живлення та гідратації Вінсента Ламберта, пацієнта, госпіталізованого 2008 року, який на думку деяких лікарів перебуває в стані «мінімальної свідомості», а на думку інших – «хронічному вегетативному стані».

Батьки: не вбивайте його!

Вінсент, якому 42 роки, дихає автономно, його серцебиття є спонтанним, тож він не є вмираючим хворим. Батьки не погоджуються з тим, щоб їхній син помер від голоду та спраги й неодноразово висловлювали бажання, аби його перевели до відповідного закладу, де надається реабілітаційне лікування. Після рішення Державної Ради Франції (вищого адміністративного суду), також і Європейський суд з прав людини відхилив заяву батьків Вінсента, натомість Комітет ООН з прав людей з інвалідністю закликав не припиняти підтримувати пацієнта при житті, доки він не вивчить справу.

Папа: лише Бог є володарем життя

Минулого року Папа два рази звертався із прилюдними закликами в справі Ламберта, поєднавши їх з подіями навколо маленького Ельфі Еванса. Зокрема, під час загальної аудієнції 18 квітня 2018 року він сказав:

«Знову звертаю увагу на справу Вінсента Ламберта та маленького Ельфі Еванса, й хочу ще раз заявити й рішуче наголосити, що єдиним володарем життя, від початку до природного завершення, є Бог! А нашим обов’язком є робити все для того, щоб оберігати життя».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten + 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh